MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Świadkowie Jehowy będą obchodzić swoje święto w Lubuskiem. Pamiątka to dla nich najważniejszy dzień w roku

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Wykład w Sali Królestwa Świadków Jehowy 2024.
Wykład w Sali Królestwa Świadków Jehowy 2024. Świadkowie Jehowy Zielona Góra
To najważniejsze święto Świadków Jehowy - Pamiątka śmierci Jezusa. Świadkowie Jehowy z Zielonej Góry zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w uroczystości, która zorganizowana zostanie w wielu miejscach w Lubuskiem.

Świadków Jehowy w województwie lubuskim jest naprawdę dużo. Potwierdza to, chociażby zeszłoroczny Kongres Świadków Jehowy zorganizowany w Zielonej Górze. W hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego każdego dnia pojawiało się ponad 3,5 tys. osób! Wkrótce Świadkowie Jehowy będą obchodzić swoje najważniejsze święto — Pamiątkę śmierci Jezusa.

9 mln Świadków Jehowy upamiętni śmierć Jezusa

Najważniejszy dzień w roku dla Świadków Jehowy, czyli Pamiątka śmierci Jezusa odbędzie się 24 marca 2024 roku. Świadkowie spotkają się w wielu miejscach, w tym także w Zielonej Górze, by po zachodzie słońca upamiętniać śmierć Jezusa Chrystusa.

- Każdy mieszkaniec jest mile widzianym gościem — mówi Nathan Zieliński, rzecznik Świadków Jehowy w regionie Zielona Góra. - Uroczystość ta, znana jako Pamiątka, to najważniejszy dzień dla niemal 9 milionów Świadków Jehowy na całym świecie. Obchodzą oni to święto każdego roku, zgodnie z poleceniem Jezusa zapisanym w Ewangelii według Łukasza 22:19: „Czyńcie to na moją pamiątkę. Pan Jezus wypowiedział powyższe słowa blisko dwa tysiące lat temu. Zgodnie z biblijnym kalendarzem księżycowym, w tym roku przypada on na niedzielę, 24 marca. Właśnie wtedy spotykamy się, aby upamiętniać śmierć Jezusa Chrystusa.

Wielu zainteresowanych przychodzi na Pamiątkę

Na całym świecie jest około 9 mln Świadków Jehowy. Co ciekawe, w zeszłym roku na święto Pamiątki przyszło ponad 20 mln osób, czyli ponad dwa razy więcej niż jest samych wyznawców.

- W Polsce w uroczystości wzięło udział aż 186 tysięcy ludzi — informuje N.Zieliński. - Sporo osób chętnie przychodzi na Pamiątkę, także w Zielonej Górze, chociaż nie są Świadkami Jehowy, ale cenią wartość ofiary Jezusa i chcą dowiedzieć się czegoś więcej. Ogromnie się cieszymy, że tak wiele osób jest otwartych na cenną wiedzę. Wierzymy, że nasi współpracownicy, sąsiedzi, znajomi i przyjaciele również w tym roku przyjmą zaproszenie, żeby spotkać się z nami w tym szczególnym dniu. Każdy mieszkaniec Zielonej Góry i okolic jest mile widziany.

Gdzie odbywa się Pamiątka w Lubuskiem?

W tym roku w Polsce uroczystość Pamiątki odbędzie się w ponad 1270 miejscach. W Zielonej Górze, Świadkowie Jehowy i przybyli goście spotkają się zarówno w Sali Królestwa Świadków Jehowy przy ul. Jeleniej 1b, jak i w innych wynajętych obiektach. Program wszędzie będzie taki sam i potrwa około godziny.

- Podobnie jak to było w ubiegłych latach, także i teraz w Zielonej Górze, Świadkowie Jehowy rozpoczęli specjalną kampanię zapraszania na doroczne święto Pamiątki, ale także na wykład specjalny „Zmartwychwstanie — zwycięstwo nad śmiercią!”, który zostanie wygłoszony w niedzielę 17 marca w miejscowej Sali Królestwa przy ulicy Jeleniej 1b - mówi N. Zieliński.

We wspomnianej kampanii w Polsce udział bierze ponad 116 tysięcy Świadków Jehowy, w tym także Paula Sitarz z Zielonej Góry. Co ją do tego skłania?

- Chrześcijańska miłość do ludzi pobudza mnie do podjęcia dodatkowych wysiłków, aby dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców Zielonej Góry z zaproszeniem na jedyne święto, które ustanowił Jezus Chrystus — przyznaje. - Bardzo chętnie poświęcam swój wolny czas na odwiedzanie ludzi w domach, ale nie zawsze udaje się ich tam zastać, dlatego też stoję przy specjalnie przygotowanych wózkach w różnych częściach miasta, żeby jak najwięcej osób mogło otrzymać zaproszenie i skorzystać z tej uroczystości”.

Obydwa wydarzenia organizowane przez Świadków Jehowy, mają charakter otwarty, wstęp jest wolny i nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy. Informacje o dokładnych lokalizacjach i godzinach można znaleźć w oficjalnym serwisie Świadków Jehowy - JW.ORG.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
W Zielonej Górze odbył się Kongres Świadków Jehowy. Trwał trzy dni. Drugiego dnia wierni przyjmowali sakrament chrztu|ZDJĘCIA

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dlaczego lato sprzyja miłości?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubuskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto