Redakcja Polska Press
Kierowcy zawodowi, mechanicy, warsztaty samochodowe, instruktorzy jazdy. Między innymi w tych kategoriach zostali wyróżnieni ludzie związani z motoryzacją. Poznaliśmy laureatów w naszym corocznym plebiscycie Mistrzowie Motoryzacji. Możecie sprawdzić już najlepszą trójkę w dziewięciu konkursowych kategoriach w naszym województwie.

W tegorocznym plebiscycie kandydaci do nagród w akcji Mistrzowie Motoryzacji walczyli w następujących kategoriach:

• Ale MOTOR!,

Poniżej możecie poznać listę laureatów dla każdej z nich, a do poszczególnych kategorii przejdziecie korzystając z poniższego spisu treści.

Spis treści

Mechanik Roku

Pierwsze miejsce w województwie lubuskim zajął Arkadiusz Kuprijańczyk reprezentujący działalność TEMA Centrum Motoryzacji z Gorzowa Wielkopolskiego. Pokonał Dariusza Plutę z Lubogóry (drugie miejsce w województwie). Trzecie miejsce w województwie zajął Ryszard Rutkowski reprezentujący Truck&Car Service-Warsztat U Ryśka z miejscowości Torzym.

Warsztat Samochodowy Roku

Pierwsze miejsce w województwie lubuskim zajął warsztat Auto Expert z Gorzowa Wielkopolskiego, jak sami określają się jego twórcy: "prawdopodobnie najlepszy warsztat w okolicy". Najlepszy warsztat pozostawił w tyle Serwis Mazurkiewicz z Gorzowa Wielkopolskiego (drugie miejsce w województwie). Trzecie miejsce w województwie zajął warsztat P.W. LUBUSZANKA.

Instruktor Jazdy Roku

Pierwsze miejsce w województwie lubuskim zajęła Zuzanna Malinowska na co dzień ucząca kursantów w szkole Eureka Nauka Jazdy z Gozdnicy. Dalej uplasował się Łukasz Kowalik (drugie miejsce w województwie) ze szkoły OSK Fire ze Świebodzin, a także Włodzimierz Nowaczyński ze Szkoły Nauki Jazdy Family z Gorzowa Wielkopolskiego (trzecie miejsce w województwie).

Szkoła Jazdy Roku

Pierwsze miejsce w województwie lubuskim zajęła szkoła Nauka Jazdy TOM z Zielonej Góry. Zaraz za nimi uplasował się ośrodek OSK Genesis z miejscowości Gorzowa Wielkopolskiego. Trzecie miejsce w województwie lubuskim zajęła szkoła OSK Jacek Jagodziński z Międzyrzecza.

Kierowca Roku

Najlepszym kierowcą w województwie został wybrany Radosław Lotek na co dzień kierowca miejskiego autobusu MZK z Zielonej Góry. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Bączek realizująca przejazdy dla firmy Biuro Podróży PAI z miejscowości Skwierzyna. Trzecie miejsce w skali województwa zajął Henryk Milewicz reprezentujący firmę Barbara Milewicz Taxi Senior z miejscowości Wschowa.

Firma Transportowa Roku

Najlepszą firmą transportową w województwie lubuskim została firma Koimex ze Świebodzina. Najlepsza firma transportowa zostawiła w tyle Transport Beddar Logistic z Zielonej Góry (drugie miejsce w województwie) oraz firma Hliwa z Nowej Soli (trzecie miejsce w województwie).

Auto Detailing Roku

Pierwsze miejsce w województwie lubuskim zajęła firma Przemyślany - Auto Detailing z Gorzowa Wielkopolskiego. To jednoosobowa firma, ale jak mówi jej właściciel: "moje podejście do pracy jest pełne zaangażowania i profesjonalizmu". Dalej znalazła się firma Johny Auto Detailing z Gorzowa Wielkopolskiego (drugie miejsce w województwie). Jej właściciel mówi o swojej działalności: "z natury poprawiam humor i wygląd twojego samochodu". Trzecie miejsce w województwie Posejdon Detailing
z Osiecznicy. Podkreślają, że liczy się u nich jakość nie ilość oraz kontakt z klientem.

Ale FURA!

W konkursie zorganizowano także wybory na najlepsze samochody w całym województwie. Oryginalne, ciekawe czy zadbane klasyki. Kto triumfował z jakim autem w kategorii "Ale FURA!"? Sprawdzamy:

1. Numer jeden to BMW E36 Cabrio z 1997 roku Mariana Krasowskiego. Jak sam mówi, jest to samochód marzeń z dzieciństwa, który przeszedł już kilka modyfikacji, w tym zmiany koloru lakieru, na dziś odrestaurowany w 80%,
  2. Fiat 126ELX z 1998 roku, którego właścicielem jest Andrzej Baran-Piechna z Zielonej Góry, podobnie jak zwycięski samochód - był marzeniem z dzieciństwa jego dzisiejszego właściciela. Miłością do "malucha" zaraził go dziadek,
  3. Polonez Caro z 1991 roku, to kolejny polski zwycięzca. Polskie auta mają swoją duszę i niepowtarzalny klimat - mówi jego właściciel, Michał Szałapski z Gubina.

Ale MOTOR!

Podobnie jak w przypadku samochodów, w konkursie zorganizowano także wybory na najlepsze motocykle w całym województwie. Oryginalne, ciekawe czy zadbane klasyki. Kto triumfował i z jakim jednośladem w kategorii "Ale MOTOR!"? Sprawdzamy:

1. BMW F650 z 1995 roku, należący do Patrycji Telec z Maszewa. To pierwszy pojazd, który zakupiła i towarzyszy jej niezależnie od warunków na drodze i pogodowych,
  2. BMW R1200C z 2001 roku, którego właścicielem jest Maciej Aftowicz z miejscowości Wawrów,
  3. oraz Harley Davidson V-Rod Night Rod z 2014 roku, należący do Grzegorza Kozłowskiego Myszęcina.