Wyniki wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Lublinie
Pojawiły się już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Lublinie podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- ŻUK Krzysztof Jan - KWW KRZYSZTOF ŻUK: 57,49% (68 461 głosów)
- DEREWENDA Robert - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 34,26% (40 796 głosów)
- NOWAK Marcin Andrzej - KWW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY: 6% (7 149 głosów)
- ZAJĄCZKOWSKI Ryszard Zdzisław - KWW LUBLIN PRZYSZŁOŚĆ I TRADYCJA: 2,25% (2 676 głosów)
Wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4, 5, 6
Mamy już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4, 5, 6 podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- JAKÓBCZYK Marcin Paweł: pozycja 1 : 5,01% (5 519 głosów)
- GONTARZ Tomasz Zbigniew: pozycja 2 : 5,01% (5 519 głosów)
- RESZKA-RYCZEK Małgorzata Edyta: pozycja 3 : 5,01% (5 519 głosów)
- BURY Jacek Robert: pozycja 4 : 5,01% (5 519 głosów)
- KOŚCIAŃCZUK Bożena: pozycja 5 : 5,01% (5 519 głosów)
- KĘDRA Edwin: pozycja 6 : 5,01% (5 519 głosów)
- PACEK Marzena: pozycja 7 : 5,01% (5 519 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- NOWAK Marcin Andrzej: pozycja 1 : 1,41% (1 555 głosów)
- BOCHNIARZ-TYRA Edyta Róża: pozycja 2 : 1,41% (1 555 głosów)
- FERENC Monika: pozycja 3 : 1,41% (1 555 głosów)
- ŚCIBAK Oliwia: pozycja 4 : 1,41% (1 555 głosów)
- ORZESZKO Konrad: pozycja 5 : 1,41% (1 555 głosów)
- ZIĘBA Jarosław: pozycja 6 : 1,41% (1 555 głosów)
- KŁOSOWSKA Aneta: pozycja 7 : 1,41% (1 555 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUBLIN PRZYSZŁOŚĆ I TRADYCJA:
- ZAJĄCZKOWSKI Ryszard Zdzisław: pozycja 1 : 0,48% (531 głosów)
- BOJANEK Andrzej Marek: pozycja 2 : 0,48% (531 głosów)
- DUTKIEWICZ Dorota Jadwiga: pozycja 3 : 0,48% (531 głosów)
- DOMAŃSKI Konrad Mateusz: pozycja 4 : 0,48% (531 głosów)
- SIP Jolanta Mariola: pozycja 5 : 0,48% (531 głosów)
- SAMOJŁOWICZ Anna Katarzyna: pozycja 6 : 0,48% (531 głosów)
- FILUS Andrzej Jerzy: pozycja 7 : 0,48% (531 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOF ŻUK:
- ŻUK Krzysztof Jan: pozycja 1 : 7,38% (8 118 głosów)
- AUGUSTYNIAK Anna Jolanta: pozycja 2 : 7,38% (8 118 głosów)
- RYFKA Anna Marta: pozycja 3 : 7,38% (8 118 głosów)
- JURKOWSKI Zbigniew Wiktor: pozycja 4 : 7,38% (8 118 głosów)
- FLOREK Kamila: pozycja 5 : 7,38% (8 118 głosów)
- TARGOŃSKI Zbigniew Piotr: pozycja 6 : 7,38% (8 118 głosów)
- ŻELAZOWSKI Krzysztof Witold: pozycja 7 : 7,38% (8 118 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- DEREWENDA Robert: pozycja 1 : 4,83% (6 843 głosów)
- DROZD Zdzisław: pozycja 2 : 4,83% (6 843 głosów)
- SUCHANOWSKA Małgorzata Teresa: pozycja 3 : 4,83% (6 843 głosów)
- WÓJTOWICZ Marek: pozycja 4 : 4,83% (6 843 głosów)
- GOZDALSKA-KOZAK Anna: pozycja 5 : 4,83% (6 843 głosów)
- LIPERT Anastazja: pozycja 6 : 4,83% (6 843 głosów)
- FIGARSKI Jacek: pozycja 7 : 4,83% (6 843 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- KULICKI Rafał Janusz: pozycja 1 : 0,95% (1 348 głosów)
- KOWALCZUK Jakub Karol: pozycja 2 : 0,95% (1 348 głosów)
- MOJSYM-KORYBSKA Sylwia Weronika: pozycja 3 : 0,95% (1 348 głosów)
- MURAT Konrad Piotr: pozycja 4 : 0,95% (1 348 głosów)
- OŹDZIŃSKA-PAWLAK Żaneta Beata: pozycja 5 : 0,95% (1 348 głosów)
- DUDEK Aleksandra: pozycja 6 : 0,95% (1 348 głosów)
- SALCZYŃSKI Emil: pozycja 7 : 0,95% (1 348 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUBLIN PRZYSZŁOŚĆ I TRADYCJA:
- KONARSKI Mieczysław Antoni: pozycja 1 : 0,47% (670 głosów)
- ZAJĄCZKOWSKA Anna Maria: pozycja 2 : 0,47% (670 głosów)
- GAŁECKA Mariola Danuta: pozycja 3 : 0,47% (670 głosów)
- GRUDZIEŃ Małgorzata Magdalena: pozycja 4 : 0,47% (670 głosów)
- KNAP Piotr Marek: pozycja 5 : 0,47% (670 głosów)
- KĘSICKA-SMYK Anita Lucyna: pozycja 6 : 0,47% (670 głosów)
- MICHNIEWICZ Andrzej: pozycja 7 : 0,47% (670 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOF ŻUK:
- ORZECHOWSKA Monika: pozycja 1 : 8,03% (11 385 głosów)
- WROŃSKI Marcin Piotr: pozycja 2 : 8,03% (11 385 głosów)
- SADOWSKI Dariusz: pozycja 3 : 8,03% (11 385 głosów)
- KWIATKOWSKA Monika: pozycja 4 : 8,03% (11 385 głosów)
- WIERZCHOWSKI Grzegorz Adam: pozycja 5 : 8,03% (11 385 głosów)
- PASZKOWSKA Katarzyna Maria: pozycja 6 : 8,03% (11 385 głosów)
- KAŹMIERCZAK Józef Tomasz: pozycja 7 : 8,03% (11 385 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BAŁABAN Bartłomiej Robert: pozycja 1 : 4,52% (7 021 głosów)
- ŁAWNICZAK Zbigniew Ryszard: pozycja 2 : 4,52% (7 021 głosów)
- SKRZETUSKI Radosław Wojciech: pozycja 3 : 4,52% (7 021 głosów)
- ZAŁOGA Katarzyna Anna: pozycja 4 : 4,52% (7 021 głosów)
- MARCINIAK Katarzyna Beata: pozycja 5 : 4,52% (7 021 głosów)
- CIRKOT Magdalena Wiktoria: pozycja 6 : 4,52% (7 021 głosów)
- GRĄDZKI Roger Józef: pozycja 7 : 4,52% (7 021 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- BARAŃSKA Sylwia: pozycja 1 : 1,13% (1 752 głosów)
- WRONKA Krzysztof: pozycja 2 : 1,13% (1 752 głosów)
- SKWAREK Agnieszka: pozycja 3 : 1,13% (1 752 głosów)
- KRZEMIŃSKI Michał Wiktor: pozycja 4 : 1,13% (1 752 głosów)
- KIEŁSZNIA Karolina: pozycja 5 : 1,13% (1 752 głosów)
- LISOWSKI Michał: pozycja 6 : 1,13% (1 752 głosów)
- RUDKIEWICZ Grzegorz Piotr: pozycja 7 : 1,13% (1 752 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUBLIN PRZYSZŁOŚĆ I TRADYCJA:
- ROBAK Grzegorz Dionizy: pozycja 1 : 0,35% (549 głosów)
- OLENIACZ Robert Jarosław: pozycja 2 : 0,35% (549 głosów)
- ŻYWICKA-GROCHAL Beata: pozycja 3 : 0,35% (549 głosów)
- SPUZ Katarzyna: pozycja 4 : 0,35% (549 głosów)
- WĄDOŁOWSKA Lidia Katarzyna: pozycja 5 : 0,35% (549 głosów)
- MAKSYM Paweł: pozycja 6 : 0,35% (549 głosów)
- PARTYCKA Monika Dorota: pozycja 7 : 0,35% (549 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOF ŻUK:
- SZCZYGIEŁ-MITRUS Magdalena Elżbieta: pozycja 1 : 8,28% (12 851 głosów)
- SAWICKI Wiktor Marek: pozycja 2 : 8,28% (12 851 głosów)
- PAKUŁA Jarosław Andrzej: pozycja 3 : 8,28% (12 851 głosów)
- STASIAK Celina Waleria: pozycja 4 : 8,28% (12 851 głosów)
- MADEJEK Jan: pozycja 5 : 8,28% (12 851 głosów)
- CZERWIENIEC Ryszard: pozycja 6 : 8,28% (12 851 głosów)
- GLIJER Anna Elżbieta: pozycja 7 : 8,28% (12 851 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PRUSZKOWSKI Andrzej Marek: pozycja 1 : 4,49% (6 491 głosów)
- BOCZKOWSKA Elżbieta Halina: pozycja 2 : 4,49% (6 491 głosów)
- STEFANIAK Ewelina: pozycja 3 : 4,49% (6 491 głosów)
- PAPLIŃSKA Wioleta: pozycja 4 : 4,49% (6 491 głosów)
- ŁUKASIK Adam Sławomir: pozycja 5 : 4,49% (6 491 głosów)
- GÓŹDŹ Tomasz Paweł: pozycja 6 : 4,49% (6 491 głosów)
- ONYSZKO Arkadiusz Jerzy: pozycja 7 : 4,49% (6 491 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- BRZOZOWSKI Stanisław Józef: pozycja 1 : 1,37% (1 982 głosów)
- CHŁOPICKA-KHAN Urszula Teresa: pozycja 2 : 1,37% (1 982 głosów)
- SZEWCZYK Krzysztof: pozycja 3 : 1,37% (1 982 głosów)
- OSTAPCZUK Sławomir Artur: pozycja 4 : 1,37% (1 982 głosów)
- BORYSIUK Hubert Maria: pozycja 5 : 1,37% (1 982 głosów)
- ZIĘBA Sylwia: pozycja 6 : 1,37% (1 982 głosów)
- ŻUK Natalia: pozycja 7 : 1,37% (1 982 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUBLIN PRZYSZŁOŚĆ I TRADYCJA:
- JABŁOŃSKI Jacek: pozycja 1 : 0,58% (834 głosów)
- MAZUREK Barbara Kazimiera: pozycja 2 : 0,58% (834 głosów)
- SIEG Alicja Wioletta: pozycja 3 : 0,58% (834 głosów)
- WARGOL Anna Ewa: pozycja 4 : 0,58% (834 głosów)
- PARYS-SOSIŃSKA Marzena Zofia: pozycja 5 : 0,58% (834 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOF ŻUK:
- MACH Jadwiga: pozycja 1 : 8,01% (11 572 głosów)
- BUBICZ Marcin Karol: pozycja 2 : 8,01% (11 572 głosów)
- LUBAŚ Grzegorz: pozycja 3 : 8,01% (11 572 głosów)
- BŁASZCZYK Sebastian: pozycja 4 : 8,01% (11 572 głosów)
- GUTKOWSKA Marta: pozycja 5 : 8,01% (11 572 głosów)
- WARTACZ Klaudia Aleksandra: pozycja 6 : 8,01% (11 572 głosów)
- BANACH Mariusz Janusz: pozycja 7 : 8,01% (11 572 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BUDZYŃSKA Justyna Marta: pozycja 1 : 5,69% (7 637 głosów)
- BENDER-MOTYKA Bogna Maria: pozycja 2 : 5,69% (7 637 głosów)
- BIELAK Eugeniusz: pozycja 3 : 5,69% (7 637 głosów)
- BRODOWSKA Krystyna: pozycja 4 : 5,69% (7 637 głosów)
- SKRZYPCZAK Piotr Józef: pozycja 5 : 5,69% (7 637 głosów)
- HARDEN Bogusława: pozycja 6 : 5,69% (7 637 głosów)
- MAŁECKI Remigiusz Sebastian: pozycja 7 : 5,69% (7 637 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- STASZCZAK Dariusz Eligiusz: pozycja 1 : 1,24% (1 661 głosów)
- GRYZIO Grzegorz Kazimierz: pozycja 2 : 1,24% (1 661 głosów)
- SŁAPCZYŃSKI Tomasz Marcin: pozycja 3 : 1,24% (1 661 głosów)
- GRUDZIŃSKA-LESIAK Zuzanna: pozycja 4 : 1,24% (1 661 głosów)
- SZAFRAN Iwona Teresa: pozycja 5 : 1,24% (1 661 głosów)
- OWCZAREWICZ Tamara Maria: pozycja 6 : 1,24% (1 661 głosów)
- CHRZEŚCIJANEK Jacek Tomasz: pozycja 7 : 1,24% (1 661 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUBLIN PRZYSZŁOŚĆ I TRADYCJA:
- GÓRNIK Paweł Adam: pozycja 1 : 0,61% (820 głosów)
- BIELIŃSKI Grzegorz: pozycja 2 : 0,61% (820 głosów)
- SNUZIK Diana Dorota: pozycja 3 : 0,61% (820 głosów)
- TRUSKOWSKI Kamil: pozycja 4 : 0,61% (820 głosów)
- MŁYNARSKA Agnieszka Katarzyna: pozycja 5 : 0,61% (820 głosów)
- SAMOJŁOWICZ Piotr Jerzy: pozycja 6 : 0,61% (820 głosów)
- SNARSKA Edyta Joanna: pozycja 7 : 0,61% (820 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOF ŻUK:
- MARGUL Bartosz: pozycja 1 : 6,75% (9 068 głosów)
- KĘPA Waldemar Krzysztof: pozycja 2 : 6,75% (9 068 głosów)
- LIS Aneta Maria: pozycja 3 : 6,75% (9 068 głosów)
- WCISŁO Konrad: pozycja 4 : 6,75% (9 068 głosów)
- TARNOWSKA Anna: pozycja 5 : 6,75% (9 068 głosów)
- ORŁOWSKI Mirosław: pozycja 6 : 6,75% (9 068 głosów)
- KAMIŃSKA Magdalena: pozycja 7 : 6,75% (9 068 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 6
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PITUCHA Tomasz Zbigniew: pozycja 1 : 4,8% (7 877 głosów)
- POPIEL Piotr Michał: pozycja 2 : 4,8% (7 877 głosów)
- GAWRYSZCZAK Piotr Zbigniew: pozycja 3 : 4,8% (7 877 głosów)
- HAŁABIS Aneta: pozycja 4 : 4,8% (7 877 głosów)
- SZCZEPANIK Klaudia Sandra: pozycja 5 : 4,8% (7 877 głosów)
- CZAJKA Urszula Patrycja: pozycja 6 : 4,8% (7 877 głosów)
- LIPERT Rafał Łukasz: pozycja 7 : 4,8% (7 877 głosów)
- ŻUK Grzegorz Leszek: pozycja 8 : 4,8% (7 877 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- JAŁOWIEC Katarzyna Daria: pozycja 1 : 1,01% (1 653 głosów)
- PADYASEK Wojciech: pozycja 2 : 1,01% (1 653 głosów)
- LEBIODA Ewa: pozycja 3 : 1,01% (1 653 głosów)
- PIOTROWSKA-KOSIOR Urszula Julita: pozycja 4 : 1,01% (1 653 głosów)
- JĘDRAS Piotr: pozycja 5 : 1,01% (1 653 głosów)
- ZIĘBA Łukasz: pozycja 6 : 1,01% (1 653 głosów)
- KWIECIŃSKI Adrian: pozycja 7 : 1,01% (1 653 głosów)
- MAREK Piotr: pozycja 8 : 1,01% (1 653 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUBLIN PRZYSZŁOŚĆ I TRADYCJA:
- PRZERWA Jerzy Krzysztof: pozycja 1 : 0,34% (564 głosów)
- MICHALSKA Elżbieta Edyta: pozycja 2 : 0,34% (564 głosów)
- ZAWADZKA Magdalena Dorota: pozycja 3 : 0,34% (564 głosów)
- PODKOWA Adam: pozycja 4 : 0,34% (564 głosów)
- PAŃPUCH Zbigniew: pozycja 5 : 0,34% (564 głosów)
- STERNIK Elżbieta Marzena: pozycja 6 : 0,34% (564 głosów)
- GRUDZIEŃ Kamil Paweł: pozycja 7 : 0,34% (564 głosów)
- BUCZEK Waldemar Grzegorz: pozycja 8 : 0,34% (564 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOF ŻUK:
- STEPANIUK-KUŚMIERZAK Beata Elżbieta: pozycja 1 : 6,25% (10 243 głosów)
- DANIEWSKI Leszek Kazimierz: pozycja 2 : 6,25% (10 243 głosów)
- CHODUŃ Piotr Wojciech: pozycja 3 : 6,25% (10 243 głosów)
- DADOS Elżbieta Jolanta: pozycja 4 : 6,25% (10 243 głosów)
- KRUPIŃSKI Marcin Jan: pozycja 5 : 6,25% (10 243 głosów)
- MARCINIAK Michał: pozycja 6 : 6,25% (10 243 głosów)
- SZCZEPAŃSKI Arkadiusz: pozycja 7 : 6,25% (10 243 głosów)
- WÓJCIK Agnieszka Małgorzata: pozycja 8 : 6,25% (10 243 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAJDAN WROTKOWSKI:
- CHMIELEWSKI Grzegorz Kamil: pozycja 1 : 0,16% (260 głosów)
- MOSZCZYŃSKI Jerzy Aleksander: pozycja 2 : 0,16% (260 głosów)
- AUGUSTAK Halina: pozycja 3 : 0,16% (260 głosów)
- ROGUSKA Natalia Róża: pozycja 4 : 0,16% (260 głosów)
- GUMIENIAK Przemysław Karol: pozycja 5 : 0,16% (260 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?