18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wolontariusze Projektora na Przystanku Woodstock!

Daniel Sawicki
archiwum polskapresse
Już w najbliższy czwartek 4. sierpnia startuje XVII edycja festiwalu Przystanek Woodstock a wraz z nią specjalnie przygotowany cykl zajęć, które poprowadzą wolontariusze programu PROJEKTOR - wolontariat studencki, realizowanego przez Fundację Rozwoju Wolontariatu, dzięki dotacji i zaangażowaniu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Korzystając z uprzejmości Muzeum Powstania Warszawskiego przez trzy kolejne dni sierpnia uczestnicy programu PROJEKTOR obecni w namiocie Muzeum będą zachęcać uczestników festiwalu do wspólnego rozwijania umiejętności kreatywnego i logicznego myślenia w specjalnie przygotowanym Mieście Robotów.

Podczas wspólnej zabawy z użyciem robotów humanoidalnych i łazików można będzie budować dowolne kształty, np. samochody, pająki czy krokodyle.

Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą to letni festiwal muzyczny, którego organizatorem jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W trakcie koncertów w namiocie Muzeum Powstania Warszawskiego zorganizowane zostanie stoisko informacyjno-animacyjne programu PROJEKTOR - wolontariat studencki.

Czytaj też: Na Przystanku Woodstock zaprezentuje się Muzeum Powstania Warszawskiego

Dodatkowo pięciu wolontariuszy z Poznania, Olsztyna i Lublina poprowadzi zajęcia, podczas których przedstawią zasady działania maszyny parowej, maszyny Stirlinga, silnika elektrycznego i wielu innych ciekawych konstrukcji. Uczestnicy Woodstocku będą mieli okazję samodzielnie złożyć i zaprogramować roboty, a także znaleźć ich zastosowanie. Budowa współczesnych robotów z klocków LEGO Mindstorms będzie doskonałą okazją do puszczenia wodzy fantazji a jednocześnie sprawdzenia własnych umiejętności w precyzyjnym dopasowaniu wszystkich elementów i właściwym programowaniu.

Czytaj też: Bezpieczeństwo przede wszystkim. Na Przystanku Woodstock nie musisz się niczego obawiać

„Dlaczego zdecydowaliśmy się na roboty? Przykuwają uwagę, uczą i bawią jednocześnie. Nawiązują do nauk ścisłych, gdzie ważna jest precyzja i logiczne myślenie. Na początku zawsze staramy się wytłumaczyć zasady działania robotów i pomagać w konstruowaniu pierwszych modeli, ale ze zbudowaniem kolejnych nawet młodsze dzieci nie mają żadnego problemu” – mówi Ewelina Kliza, koordynatorka ds. promocji w Fundacji Rozwoju Wolontariatu.

Wszystkie elementy zajęć mają polegać na aktywnym uczestnictwie osób odwiedzających namiot a nawiązywać będą do autorskich projektów, które w ramach programów Fundacji Rozwoju Wolontariatu tworzą studenci różnych uczelni z całej Polski. Dotychczas pomysł tworzenia robotów wykorzystano we wcześniejszych przedsięwzięciach PROJEKTORA, takich jak Fenomenalia, Energia Nauki, Młody Nobel czy pikniki edukacyjne organizowane na Podkarpaciu.

„Roboty koncentrują często obcych sobie ludzi wokół wspólnych potrzeb, inspirują ich do pracy zespołowej, pozwalają uczyć się przez doświadczenie, dostarczając przy tym dobrej zabawy. Różnego typu bariery, jak brak wspólnego języka czy wcześniejsze uprzedzenia, przestają mieć znaczenie” – uzasadnia Zdzisław Hofman, prezes Fundacji Rozwoju Wolontariatu.

Namiot Muzeum Powstania Warszawskiego usytuowany zostanie przy głównym namiocie Akademii Sztuk Przepięknych, obok sceny folkowej i kina. W warsztatach prowadzonych przez wolontariuszy PROJEKTORA będzie można wziąć udział od 4 do 6 sierpnia w godz. 11-16.

od 7 lat
Wideo

Zmarł wybitny poeta Ernest Bryll

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubuskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto