We wtorek okaże się, jak poszła matura. Czas przesłać na uczelnię wyniki, by powalczyć o indeks

Redakcja
Wspomnienia z egzaminów maturalnych 2020 w I i III LO w Zielonej Górze
Wspomnienia z egzaminów maturalnych 2020 w I i III LO w Zielonej Górze Mariusz Kapała
We wtorek, 11 sierpnia, tegoroczni maturzyści poznają wyniki swoich matur i będą składać dokumenty na wybrane przez siebie studia. Przypominamy, że w związku z epidemią COVID-19 na Uniwersytecie Zielonogórskim dokumenty należy dostarczyć wyłącznie elektronicznie lub wysyłać tradycyjną pocztą.

Tegoroczna matura odbyła się z miesięcznym poślizgiem, zrezygnowano z egzaminów ustnych. Nic więc dziwnego, że dopiero we wtorek, 11 sierpnia, maturzyści dowiedzą się, jak poszedł im najważniejszy egzamin w życiu.

- To bardzo stresujące tak długo czekać na wyniki, ale cóż taki czas. Matura też była wyjątkowa przez pandemię - mówi Ania, maturzystka z I LO w Zielonej Górze. - Mam nadzieję, że wyniki będą odpowiednio wysokie i dostanę się na wymarzone studia.

Jak należy dostarczyć wymagane dokumenty?

Największa lubuska uczelnia - Uniwersytet Zielonogórski - przyjmuje dokumenty wyłącznie

  • ELEKTRONICZNIE na adresodbyła : [email protected] – wysyłając skany wszystkich wymaganych dokumentów – z obowiązkiem przedłożenia oryginałów w terminie późniejszym;
  • POCZTĄ TRADYCYJNĄ na adres: Rekrutacja UZ, al. Wojska Polskiego 69, 65-762 Zielona Góra – wysyłając oryginały, odpisy bądź uwierzytelnione notarialnie kserokopie wszystkich wymaganych dokumentów – z możliwością odebrania ich w trakcie roku akademickiego, w dziekanacie wydziału, na którym prowadzony jest dany kierunek studiów – pod uwagę brana jest data dostarczenia wymaganych dokumentów na Uczelnię, a nie data stempla pocztowego

Ważne dla tych, którzy zdają na studia z egzaminami wstępnymi

UWAGA – w rekrutacji na rok akademicki 2020/2021 w przypadku kierunków, na które obowiązują egzaminy wstępne, kandydaci będą musieli przesłać mailowo odpowiednie pliki w formie PDF albo nagrań wideo. Chodzi praktycznie o wszystkie kierunki na Wydziale Artystycznym, ale też o arteterapię na Wydziale Pedagogiki, Psychologii i Socjologii (http://rekrutacja.uz.zgora.pl/szczegolowy-kalendarz-rekrutacji-na-studia-pierwszego-stopnia-i-jednolite-studia-magisterskie/ )
Kalendarz rekrutacji (studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite mgr):

  • rejestracja internetowa: 1 czerwca – 17 sierpnia br.
  • przyjmowanie dokumentów z pierwszych list rankingowych do 26 sierpnia br.
  • ogłoszenie list osób wpisanych na listy studentów do 14 września br.

Jeśli limity miejsc na studia nie zostaną wyczerpane, tradycyjnie odbędą się drugie i trzecie nabory.

Lista kierunków, na które prowadzony będzie II nabór, ogłoszona zostanie 31 sierpnia 2020 r.
Lista kierunków, na które prowadzony będzie III nabór, ogłoszona zostanie 28 września 2020 r.

Co z inauguracją i zajęciami w nowym roku akademickim 2020/21?

Czy wiemy już, jak będzie wyglądała tegoroczna inauguracja i potem zajęcia na studiach?

1 października 2020 r. w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2020/2021. Inauguracja zawsze jest świętem społeczności akademickiej, a w tym roku miała mieć charakter szczególny, bo 1 września br. rektor prof. dr hab. inż. Tadeusz Kuczyński kończy swoją drugą kadencję, a funkcję rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego obejmie prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski. Podczas uroczystej inauguracji, 1 października, zostaną przekazane insygnia władzy rektorskiej - łańcuch, berło i pierścień.

Niestety, epidemiolodzy nie pozostawiają złudzeń, że SARS-Cov-2 zniknie do tego czasu. Chcemy, aby uroczystość przebiegła zgodnie z wytycznymi GIS, dlatego pracujemy nad dwoma wariantami uroczystości.

Trwa głosowanie...

Czy matura to najważniejszy egzamin w życiu?

  • Pierwszy wariant, to uroczystość, w której weźmie udział nie więcej niż 150 osób (ta liczba pozwoli nam zachować w Auli UZ wymagany dystans pomiędzy uczestnikami). Poza ograniczoną liczbą osób, obowiązkowymi maseczkami i dezynfekcją rąk itp. scenariusz uroczystości będzie taki jak zawsze – łącznie z immatrykulacją studentów I roku. Przedstawiciele wszystkich wydziałów będą jedynymi studentami biorącymi udział w inauguracji. Uroczystość będzie transmitowana w Internecie.
  • Wariant drugi przewiduje, że uroczystość również odbędzie się w Auli, ale wezmą w niej udział wyłącznie dwaj rektorzy – ustępujący prof. T. Kuczyński i obejmujący swoją funkcję prof. W. Strzyżewski oraz prorektorzy. Uroczystość zostanie ograniczona do wystąpień obydwu rektorów i przekazania insygniów. Również przewidujemy transmisję w Internecie.

Który z powyższych wariantów zostanie zrealizowany, dziś jeszcze nie wiadomo. A jest też możliwość, że zostanie przygotowana zupełnie nowa wersja. O wszelkich działaniach będziemy informować członków społeczności akademickiej na bieżąco.
Jeżeli chodzi o zajęcia dydaktyczne, to zasady są dopiero opracowywane
ZOBACZ TEŻ

POLECAMY TEŻ

Wideo

Materiał oryginalny: We wtorek okaże się, jak poszła matura. Czas przesłać na uczelnię wyniki, by powalczyć o indeks - Gazeta Lubuska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie