Podczas piątkowej gali online poznaliśmy wszystkich laureatów 58. Plebiscytu Sportowego "Gazety Lubuskiej"[RETRANSMISJA GALI]

DM
Udostępnij:
W piątek 19 lutego o godz. 19, podczas wirtualnej gali online, poznaliśmy wszystkich laureatów Plebiscytu Sportowego "Gazety Lubuskiej". W tym wyjątkowym roku, w którym pandemia tak bardzo wypłynęła na nasze życie, plebiscyt dotyczył nie tylko mijającego roku, lecz ostatniego dziesięciolecia. Głosami Czytelników zostały przyznane prestiżowe tytuły Sportowca Dekady - osobno wśród kobiet i mężczyzn, Trenera Dekady i Drużyny Dekady. Nagrodziliśmy także działaczy i sportowe talenty z regionu. Niezależnie od głosowania swoje nagrody przyznała także kapituła.
SPRAWDŹ WYNIKI
w wojewódzkim finale
Sportowiec Dekady - Mężczyźni
Sportowiec Dekady - Kobiety
Trener Dekady
Drużyna Dekady
Sportowy Talent Roku
Działacz Sportowy Dekady
SPRAWDŹ WYNIKI
w pierwszym etapie głosowania
Sportowiec Dekady - Kobiety
Sportowiec Dekady - Mężczyźni
Trener Dekady
Drużyna Dekady
Sportowy Talent Roku

Plebiscyt Sportowy "Gazety Lubuskiej" to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking sportowy w naszym regionie. W tym roku nagrody dla najpopularniejszych sportowców, trenerów i drużyny zostaną przyznane już po raz 58. Od kilku lat plebiscyt jest prowadzony w szerokiej formule, w której głosami naszych Czytelników nagradzani są nie tylko zawodnicy, lecz także trenerzy, drużyny i ludzie sportu wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli.

Wyjątkowa edycja plebiscytu

Jednak tegoroczna edycja akcji jest wyjątkowa. Pandemia koronawirusa zmieniła wszystkie dziedziny życia - także sport. Wydarzenia sportowe, zarówno mniejsze, gminne i powiatowe, jak i te największe na świecie jak Igrzyska Olimpijskie w Tokio, zostały odwołane, a w zawodach, które się odbyły, nie mogli wziąć udziału kibice. Ograniczenia związane z pandemią zmieniły terminarze rozgrywek, a wielu zawodnikom i ludziom sportu nie udało się uniknąć zachorowania.

Biorąc pod uwagę te wyjątkowe okoliczności postanowiliśmy, że w tym roku środowisko sportowe naszego regionu docenimy w dłuższej perspektywie ostatniego dziesięciolecia.

Sześć kategorii i dwa etapy

Głosami naszych Czytelników zostały przyznane tytuły najpopularniejszego Sportowca Dekady (osobno wśród kobiet i mężczyzn), Trenera Dekady i Drużyny Dekady. Nagrodziliśmy także menedżerów sportu, organizatorów i animatorów życia sportowego przyznając głosami Czytelników tytuł Działacza Sportowego Dekady.

Podobnie jak w poprzednich edycjach plebiscytu tak i w tym roku zaprezentowaliśmy też młodych sportowców, którzy są na początku swojej kariery. W tym przypadku tytuł Sportowy Talent nie dotyczył oczywiście dekady.

Kandydatów do wyróżnień nominowali dziennikarze z naszego działu sportowego, kluby i związki sportowe oraz nasi Czytelnicy.

Głosowanie zostało przeprowadzone w dwóch etapach. Najpierw laureaci w każdej kategorii zostali wybrani osobno w miastach i powiatach naszego województwa. Zwycięzcy awansowali do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte od początku głosowania. Spośród nich zostali wybrani zdobywcy głównych tytułów i nagród w kategoriach Sportowcy Dekady, Trener Dekady i Drużyny Dekady, a także Sportowy Talent Roku. W kategorii Działacz Sportowy Dekady głosowanie było prowadzone w jednym, wojewódzkim etapie.

Sportowców
nagrodziła także kapituła

Niezależnie od wyboru najpopularniejszych sportowców w głosowaniu Czytelników, swoich laureatów wybrała Kapituła Plebiscytu, w której zasiedli znawcy lubuskiego sportu. Wybór Kapituły poznaliśmy podczas piątkowej gali online.

Multimedialna gala sportu

Po zakończeniu głosowania odbyła się multimedialna gala Plebiscytu Sportowego, która była emitowana w naszym serwisie internetowym w piątek 19 lutego. Podczas gali zostali zaprezentowani wszyscy laureaci w każdej kategorii z każdego miasta i powiatu.

Nagrody dla laureatów

Zwycięzcy w każdej kategorii plebiscytu z każdego miasta i powiatu otrzymają:

  • dyplom gratulacyjny potwierdzający zdobycie tytułu Sportowca Dekady - Kobiety, Sportowca Dekady - Mężczyźni, Trenera Dekady, Drużyny Dekady lub Sportowego Talentu Roku w mieście lub powiecie
  • medal Plebiscytu Sportowego
  • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

W wojewódzkim finale na zwycięzców czekają nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych za zdobycie pierwszego miejsca oraz 1500 złotych i 1000 złotych za zdobycie odpowiednio miejsca drugiego i trzeciego.

  • Głosowanie w pierwszym, miejskim i powiatowym etapie plebiscytu rozpoczęło się w poniedziałek, 14 grudnia i trwało do piątku, 8 stycznia 2021, do godz. 20:30.
  • Zgłoszenia kandydatów do nagród były przyjmowane do piątku, 18 grudnia.
  • Zwycięzcy w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu awansowali do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym etapie głosowania.
  • W poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. o godz. 12:00 rozpoczęło się głosowanie w finale wojewódzkim.
  • Trwało ono do środy, 20 stycznia, do godz. 20:30
  • W środę, 13 stycznia 2021 r. wszyscy finaliści zostali zaprezentowani na łamach gazety.

_____________________

Informacji o akcji udziela:
Patrycja Kondziałka
tel. 502 499 808
(pn-pt w godz. 9-15)

Regulamin akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Podczas piątkowej gali online poznaliśmy wszystkich laureatów 58. Plebiscytu Sportowego "Gazety Lubuskiej"[RETRANSMISJA GALI] - Gazeta Lubuska

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie