MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Noc Muzeów 2024 w Sopocie. Poznaj program wydarzeń na sobotę 18 maja

MC
Noc Muzeów spędź w Sopocie. Poznaj program wydarzeń
Noc Muzeów spędź w Sopocie. Poznaj program wydarzeń mat. prasowe
Noc Muzeów wystartuje już 18 maja. Można spędzić ją w Sopocie. Wydarzenie przeniesie mieszkańców i turystów w magiczny świat historii i sztuki. Sopocka Organizacja Turystyczna, we współpracy z sopockimi instytucjami kultury, przygotowała bogaty program I edycji sopockiej Nocy Muzeów. Przed nami niezapomniane wydarzenie, w trakcie którego muzea, teatry, galerie, kultowe miejsca w kurorcie otworzą swoje przestrzenie do nocnego zwiedzania.

Noc Muzeów 2024 w Sopocie

W tę wiosenną noc z 18 na 19 maja będzie okazja do odwiedzenia o nietypowej porze wszystkich najważniejszych obiektów kulturalnych w Sopocie i skorzystania z atrakcji przygotowanych specjalnie na to wydarzenie.

– Oprócz wystaw stałych na wszystkich chętnych czekać będzie wiele atrakcji – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu. – Będą to m.in.: spacer po terenie Hipodromu, prawdziwej ikony Sopotu, warsztaty, gra terenowa i pokazy na Grodzisku, zwiedzanie sopockich teatrów „od kulis”, warsztaty plastyczne i oprowadzenie po najnowszych wystawach w Muzeum Sopotu.

- Zwiedzanie połączone z poszukiwaniem Ducha Hansa w zabytkowej piwnicy przygotował Goyki 3 Art Inkubator, a Państwowa Galeria Sztuki warsztaty rodzinne w i zwiedzanie wystawy Ewy Kuryluk. Nocni goście zobaczą także wystawę „Usta pełne światła” organizowaną przez ASP w Gdańsku w kawiarni Dwie Zmiany, a Teatr BOTO zaprasza na degustację herbat i set dj-ski – zachęca prezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Hipodrom 20:00-22:00

Zwiedzanie Hipodromu

  • I TURA ZWIEDZANIA 20:00-21:00 (max 50 osób)
  • II TURA ZWIEDZANIA 21:00-21:00 (max 50 osób)

Miejsce zbiórki: brama przy ul. Polnej (przy schodach od strony SKM Sopot Wyścigi). Wstęp wolny.

Grodzisko w Sopocie 17:00-21:00

Warsztaty w obozowisku z epoki kamienia, pokazy średniowiecznego kowalstwa, gra terenowa, spotkanie z dawnym kupcem, ognisko, oprowadzanie po wystawie "80 dni dookoła świata dawno, dawno temu", wystąpienia popularnonaukowe, opowieści o Bliskim Wschodzie, a w finale – inscenizacja "odrobinę historyczna".

  • 17:15 - Herbatka u sułtana – warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat (obowiązują zapisy telefoniczne: 58-340-66-00). Na pozostałe wydarzenia nie obowiązują zapisy.
  • 18:00 - Oprowadzanie po wystawie „80 dni dookoła świata dawno, dawno temu”
  • 18:15 - Opowieść o Bliskim Wschodzie – wystąpienie Michaliny Kupper, podróżniczki i autorki bloga Blisko o Wschodzie
  • 19:30 - Lara Croft i Indiana Jones – archeolodzy czy awanturnicy? – wystąpienie popularnonaukowe Katarzyny Kosińskiej
  • 20:00 - Kielich napoju wiecznej szczęśliwości – inscenizacja odrobinę historyczna
  • 21:00 - Zakończenie Nocy Muzeów 2024 na Grodzisku w Sopocie

Teatr Atelier 19:30-22:00

Odkryj Teatr Atelier i dowiedz się więcej o obiekcie! Zwiedzanie będzie możliwe w następujących godzinach: 19:30, 20:00, 20:30, 21:00, 21:30 Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod adresem: [email protected]. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Muzeum Sopotu 19:00-01:00

Zwiedzającym udostępniona będzie wystawa stała "Rekonstrukcja wnętrz z pocz. XX w." oraz wystawa czasowa "Fotoplastikon. Wystawa fotografii z kolekcji J. Dehnela.".

W określonych godzinach będzie można wziąć udział w oprowadzaniach kuratorskich po obu wystawach.

  • 19:30 - warsztaty dla dzieci "Willa Claaszenów - Teatrzyk cieni"
  • 21:00 – oprowadzanie po wystawie stałej „Rekonstrukcja wnętrz mieszczańskich z początku XX wieku”
  • 22:00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej "Fotoplastikon. Wystawa fotografii z kolekcji J. Dehnela.". Na ekspozycji zaprezentowanych zostało ponad 40 zdjęć ze zbiorów Jacka Dehnela z jego tekstami inspirowanymi fotografiami.
  • 23:00 – oprowadzanie po wystawie stałej „Rekonstrukcja wnętrz mieszczańskich z początku XX wieku”

Na wydarzenia nie obowiązują zapisy. Wstęp wolny.

Goyki 3 Art Inkubator 19:00-24:00

Podczas zwiedzania będzie można zobaczyć zabytkową piwnicę i odkryć niezwykle ciekawą historię Domu z Wieżą, w tym mówione archiwum społeczne. Goyki zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem, w małych grupach do 10 osób. Dostępne godziny zwiedzania: 19:00, 19:30, 20:00, 20:30. 21:00. 21:30, 22:00, 22:30, 23:00, 23:30. Dla osób oczekujących na swoją kolej o godz.19:00 odbędzie się spacer po parku z Jackiem Karczewskim.

Wstęp wolny.

Państwowa Galeria Sztuki 19:00-24:00

Program Nocy Muzeów rozpoczniemy od oprowadzania Ewy Kuryluk po jej indywidualnej wystawie „Spotkanie na brzegu morza”. Będzie to niezwykła okazja do poznania języka materii i sposobu pracy Ewy Kuryluk, jednej z najważniejszych współczesnych polskich artystek. Na wystawie zostaną zaprezentowane między innymi wczesne prace Ewy Kuryluk, z przełomu lat 60-tych i 70-tych XX wieku, które w większości dotąd nie były pokazywane w Polsce.

Noc Muzeów w PGS będzie również jedną z ostatnich okazji do obejrzenia kończącej się w dniu następnym wystawy Władysława Hasiora i Daniela Rycharskiego „mogę wam opowiedzieć o sobie o was”.

Najmłodsi pod okiem artystki Grażyny Rigall, uczestnicy stworzą maleńkie proporce, wykorzystując przedmioty codziennego użytku, takie jak krawaty, chusteczki, spinki, łyżeczki itd. Każdy uczestnik, za pomocą różnych środków plastycznych, stworzy swój własny proporczyk - mini "dzieło sztuki".

Harmonogram:

  • 19.00 - wystawa Ewa Kuryluk. Spotkanie na brzegu morza, oprowadzanie autorskie Prowadzenie: Ewa Kuryluk sala wystawowa, 1 i 2 piętro
  • 19.00 – 21.00 - strefa twórcza dla dzieci – człekopejzaże, kolaże
  • 20.00 – 21.30 - warsztaty otwarte dla rodzin z dziećmi ,,Nie taka sztuka straszna jak ją rzeźbią i malują”. Warsztaty z tworzenia obiektów na bazie prac z wystawy Władysław Hasior-Daniel Rycharski
  • 21.45 – 22.15 - wspólne działanie na wystawie Ewy Kuryluk. Spotkanie na brzegu morza
  • 22.30 – 23.00 - rodziny z dziećmi mile widziane (grupy 30 osobowe). Prowadzenie: Paula Nastały i Iwona Zając Wstęp wolny. Prosimy o punktualne przybycie.

Teatr Wybrzeże – scena kameralna 19:00-20:30

Jakie miejsce w teatrze jest najważniejsze? Ile jest reflektorów nad sceną? Jak wygląda sztuczna krew? Zapraszamy do zwiedzanie Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże. Trasa zwiedzania uwzględnia m.in. widownię, scenę, charakteryzatornię i garderoby. Uczestników oprowadzi akustyk Piotr Piniecki.

Towarzyszyć mu będzie ekipa techniczna, która przygotuje dla zwiedzających pokaz elektro-akustyczny. W zwiedzaniu mogą wziąć udział także dzieci. Prowadzący: akustyk Piotr Piniecki. Grupa maksymalnie: 25 osób. Na wydarzenie obowiązują zapisy pod adresem: [email protected]. Liczy się kolejność zgłoszeń. Dziękujemy za punktualne przybycie na wydarzenie.

Kawiarnia Dwie Zmiany 11:00-04:00

Wystawa Usta Pełne Światła w ramach konferencji (De) kolonizacja. Strategie horyzontalne. Wystawa organizowana przez Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Teatr BOTO 19:00-00:00

19:00-20:00 degustację herbat w Teatrze BOTO. 5 wyselekcjonowanych herbat oraz mieszanek suszów owocowych. Produkty wyselekcjonowane przez tea keeperkę ze sklepu Tee Janowicz.
Naturalne mieszanki specjalnie wybrane na tę degustację. Parzenie poprowadzi Jakub Weber (degustacja bezpłatna) 22:00 set dj'ski w Teatrze BOTO (wstęp bezpłatny)

CZYTAJ TAKŻE: Nowa gra planszowa Moje ZOO zaprasza do odkrycia tajemnic Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto ubezpieczyć psa?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Noc Muzeów 2024 w Sopocie. Poznaj program wydarzeń na sobotę 18 maja - Dziennik Bałtycki

Wróć na sopot.naszemiasto.pl Nasze Miasto