Niebywałe emocje w finale zielonogórskiego Pucharu Zimy

Mariusz Kapała
Cezary Konarski
Finałowy turniej zielonogórskiego Pucharu Zimy był wyjątkowo emocjonujący.
Finałowy turniej zielonogórskiego Pucharu Zimy był wyjątkowo emocjonujący. Mariusz Kapała
Niebywałe emocje towarzyszyły finałowemu turniejowi halowego Pucharu Zimy organizowanego przez Zielonogórską Ligę Szóstek Piłkarskich. – Na jubileuszową, 30 edycję turnieju trafił nam się jeden z najlepszych i najbardziej emocjonujących w historii rozgrywek finał – przekonują organizatorzy turnieju. Z pewnością się nie mylą, bo mecz finałowy był „palce lizać”.

Nowym mistrzem Zielonej Góry w futsalu została drużyna Ice Ice Baby, która do końca eliminacji grupowych musiała ostro walczyć o awans do turnieju finałowego. Zajęła drugie miejsce w tabeli grupy A za zespołem Przylep Park Świdnica, który w kwalifikacjach wygrał wszystkie mecze. Jak się później okazało, najlepsza ekipa eliminacji w turnieju finałowym spisała się najgorzej, zajęła czwartą lokatę.

W ostatnich minutach dobili rywala

Wróćmy do triumfatorów zmagań. Na początek rozegranego w podzielonogórskiej Świdnicy turnieju finałowego piłkarze Ice Ice Baby łatwo rozprawili się (5:0) z najlepszą drużyną eliminacyjnej grupy B – Domluksem. Wynik nie do końca oddaje przebieg spotkania, bo mecz długo był wyrównany. Ice Ice Baby prowadziło skromnie 1:0, a reszta bramek padła dopiero w ostatnich minutach spotkania.

„Najstarsze trampki nie pamiętają”

W drugim z meczów półfinałowych dramat przeżyli wspomniani wyżej obrońcy trofeum z ekipy Przylep Park Świdnica. Prowadzili z Królami Życia 2:1 i kto wie, czy myślami nie byli już w finale. Tymczasem w ostatniej chwili do remisu doprowadził Jakub Turowski. W tej sytuacji zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. A było ich aż 21!

„Były to chyba najdłuższe karne w historii Pucharu Zimy. Najstarsze trampki najstarszych zawodników takich nie pamiętają” – napisali organizatorzy turnieju na Facebooku. Królowie Życia wygrali 11:10 i mogli szykować się do starcia finałowego.

Wielki faworyt strącony z podium

Zanim doszło do rywalizacji o turniejowe zwycięstwo, w meczu o trzecie miejsce Domlux pokonał Przylep Park Świdnica 5:3, choć ta druga drużyna prowadziła już 3:0 i miała sporo okazji do podwyższenia wyniku. Piłkarze Domluksu potrzebowali jednak niespełna dwóch minut, by doprowadzić do wyrównania. Później zdobyli jeszcze dwie bramki i strącili z podium wielkiego faworyta turnieju. Pokonanym na osłodę pozostała satysfakcja z tego, że zawodnik ich drużyny Kacper Żak z 18 bramkami został królem strzelców rozgrywek.

W świetnej formie był Bartłomiej Madej

Finał był przysłowiową turniejową wisienką na torcie. Zwycięzcę poznaliśmy po rzutach karnych, ale zanim do nich doszło byliśmy świadkami wielkich emocji. Świetnie rozpoczęli Królowie Życia, którzy do przerwy prowadzili 2:0. Jednak po zmianie stron rywale z Ice Ice Baby rzucili się do odrabiania start i to oni w drugiej połowie zdobyli więcej bramek doprowadzając do remisu. Królowie Życia sekundy przed końcem meczu mieli sporą okazję na zdobycie zwycięskiego gola. Po kolejnym faulu wykonywali tzw. rzut karny przedłużony, ale w świetnej formie był bramkarz zespołu Ice Ice Baby - Bartłomiej Madej. Obronił strzał rywala, a później znakomicie spisał się również w serii rzutów karnych. Jego zespół wygrał 3:1, a on został uznany najlepszym bramkarzem turnieju. Z kolei najlepszym zawodnikiem imprezy był Patryk Trzmiel (Królowie Życia).

„W zgodnej opinii obserwatorów tegorocznego finału, był on jednym z najlepszych i najbardziej emocjonujących turniejów w 30-letniej historii. Była to bardzo udana impreza, szkoda tylko, że znów nie w Zielonej Górze. Może za rok” - to głos organizatorów rozgrywek wyrażony w mediach społecznościowych.

WYNIKI FINAŁOWEGO TURNIEJU O PUCHAR ZIMY

• Półfinały: Przylep Park Świdnica – Królowie Życia 2:2 (2:1), w karnych 10:11; Ice Ice Baby – Domlux 5:0 (1:0).
  • Mecz towarzyski: PSS Społem – Grymel.pl 1:2 (1:2).
  • Mecz o 3. miejsce: Przylep Park Świdnica – Domlux 3:5 (0:0).
  • Finał: Ice Ice Baby – Królowie Życia 4:4 (0:2), w karnych 3:1.