Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny z matematyki. Jak dobrze go zdać? Pięć rad dla gimnazjalistów na sukces podczas egzaminu z matematyk

(vp)
Już 17 kwietnia rozpoczną się egzaminy gimnazjalne. Uczniowie sprawdzą swoje umiejętności z wiedzy humanistycznej, a w kolejnych dniach z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych oraz języka obcego.‎ Jak pokazują statystyki z ostatnich lat, najwięcej problemów sprawia nastolatkom właśnie część matematyczna. Jak zwiększyć szansę na uzyskanie pozytywnego wyniku w tej dziedzinie? 

Czasu na naukę zostało już niewiele. Trudno powtórzyć materiał z trzech lat w zaledwie kilka dni. Jak więc wykorzystać ostatnie chwile przed ważnym sprawdzianem? Ekspert szkół matematycznych MathRiders Polska radzi, aby skupić się przede wszystkim na rozwiązywaniu arkuszy z poprzednich lat oraz innych dostępnych egzaminach przygotowanych specjalnie dla gimnazjalistów.

Dzięki rozwiązywaniu testów przed egzaminem zweryfikujemy luki w wiedzy oraz przekonamy się, które z działów warto sobie przypomnieć i powtórzyć jeszcze raz. Rozwiązując przykładowe zadania egzaminacyjne wykorzystujemy wiedzę teoretyczną w praktyce. Ponadto, możemy oswoić się ze specyficzną formułą sprawdzianu. 

Niezwykle ważne jest rozwiązywanie testów w całości, bez zbędnych przerw. - Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ wielu nastolatków ma problemy z koncentracją przez dłuższy czas. Dlatego w ostatnich dniach warto usiąść w spokojnym miejscu, „odłączyć się” od elektronicznych zabawek i odtworzyć jak najbardziej realne warunki właściwego egzaminu – mówi Marta Więcławska, nauczyciel MathRiders.

Na co zwrócić uwagę podczas samego egzaminu?
Kompleksowe przygotowanie do egzaminu to niewątpliwie klucz do sukcesu, jednocześnie warto pamiętać o kilku zasadach, które mogą pomóc podczas rozwiązywania matematycznych zadań. W naszej galerii (na kolejnych slajdach) znajdziesz pięć rad przygotowanych specjalnie dla gimnazjalistów.

Zobacz też: Egzamin Gimnazjalny Harmonogram 2018
Już 17 kwietnia rozpoczną się egzaminy gimnazjalne. Uczniowie sprawdzą swoje umiejętności z wiedzy humanistycznej, a w kolejnych dniach z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych oraz języka obcego.‎ Jak pokazują statystyki z ostatnich lat, najwięcej problemów sprawia nastolatkom właśnie część matematyczna. Jak zwiększyć szansę na uzyskanie pozytywnego wyniku w tej dziedzinie? Czasu na naukę zostało już niewiele. Trudno powtórzyć materiał z trzech lat w zaledwie kilka dni. Jak więc wykorzystać ostatnie chwile przed ważnym sprawdzianem? Ekspert szkół matematycznych MathRiders Polska radzi, aby skupić się przede wszystkim na rozwiązywaniu arkuszy z poprzednich lat oraz innych dostępnych egzaminach przygotowanych specjalnie dla gimnazjalistów. Dzięki rozwiązywaniu testów przed egzaminem zweryfikujemy luki w wiedzy oraz przekonamy się, które z działów warto sobie przypomnieć i powtórzyć jeszcze raz. Rozwiązując przykładowe zadania egzaminacyjne wykorzystujemy wiedzę teoretyczną w praktyce. Ponadto, możemy oswoić się ze specyficzną formułą sprawdzianu. Niezwykle ważne jest rozwiązywanie testów w całości, bez zbędnych przerw. - Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ wielu nastolatków ma problemy z koncentracją przez dłuższy czas. Dlatego w ostatnich dniach warto usiąść w spokojnym miejscu, „odłączyć się” od elektronicznych zabawek i odtworzyć jak najbardziej realne warunki właściwego egzaminu – mówi Marta Więcławska, nauczyciel MathRiders. Na co zwrócić uwagę podczas samego egzaminu? Kompleksowe przygotowanie do egzaminu to niewątpliwie klucz do sukcesu, jednocześnie warto pamiętać o kilku zasadach, które mogą pomóc podczas rozwiązywania matematycznych zadań. W naszej galerii (na kolejnych slajdach) znajdziesz pięć rad przygotowanych specjalnie dla gimnazjalistów. Zobacz też: Egzamin Gimnazjalny Harmonogram 2018 iStock
Już 17 kwietnia rozpoczną się egzaminy gimnazjalne. Uczniowie sprawdzą swoje umiejętności z wiedzy humanistycznej, a w kolejnych dniach z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych oraz języka obcego.‎ Jak pokazują statystyki z ostatnich lat, najwięcej problemów sprawia nastolatkom właśnie część matematyczna. Jak zwiększyć szansę na uzyskanie pozytywnego wyniku w tej dziedzinie? Czasu na naukę zostało już niewiele. Trudno powtórzyć materiał z trzech lat w zaledwie kilka dni. Jak więc wykorzystać ostatnie chwile przed ważnym sprawdzianem? Ekspert szkół matematycznych MathRiders Polska radzi, aby skupić się przede wszystkim na rozwiązywaniu arkuszy z poprzednich lat oraz innych dostępnych egzaminach przygotowanych specjalnie dla gimnazjalistów. Dzięki rozwiązywaniu testów przed egzaminem zweryfikujemy luki w wiedzy oraz przekonamy się, które z działów warto sobie przypomnieć i powtórzyć jeszcze raz. Rozwiązując przykładowe zadania egzaminacyjne wykorzystujemy wiedzę teoretyczną w praktyce. Ponadto, możemy oswoić się ze specyficzną formułą sprawdzianu. Niezwykle ważne jest rozwiązywanie testów w całości, bez zbędnych przerw. - Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ wielu nastolatków ma problemy z koncentracją przez dłuższy czas. Dlatego w ostatnich dniach warto usiąść w spokojnym miejscu, „odłączyć się” od elektronicznych zabawek i odtworzyć jak najbardziej realne warunki właściwego egzaminu – mówi Marta Więcławska, nauczyciel MathRiders. Na co zwrócić uwagę podczas samego egzaminu? Kompleksowe przygotowanie do egzaminu to niewątpliwie klucz do sukcesu, jednocześnie warto pamiętać o kilku zasadach, które mogą pomóc podczas rozwiązywania matematycznych zadań. W naszej galerii (na kolejnych slajdach) znajdziesz pięć rad przygotowanych specjalnie dla gimnazjalistów.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubuskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto