Akademia Murawskiego efektownie wygrywa z Ilanką [ZDJĘCIA]

(eska)
Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra - Ilanka Rzepin 6:0 (3:0).

W sobotę, 15 czerwca, zakończyły się rozgrywki lubuskiej ligi trampkarzy. Prowadząca w tabeli Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra w ostatniej kolejce spotkań odniosła efektowne zwycięstwo na własnym boisku, pokonując Ilankę Rzepin 6:0 (3:0).

Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra - Ilanka Rzepin 6:0 (3:0). W sobotę, 15 czerwca, zakończyły się rozgrywki lubuskiej ligi trampkarzy. Prowadząca w tabeli Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra w ostatniej kolejce spotkań odniosła efektowne zwycięstwo na własnym boisku, pokonując Ilankę Rzepin 6:0 (3:0). WIDEO: Jak żużlowcy radzą sobie z upałami? Szymon Kozica

Trampkarze Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego już tydzień wcześniej zapewnili sobie końcowy sukces w lidze. Mimo to w ostatnim meczu nie było mowy o taryfie ulgowej dla rywali z Ilanki. Gospodarze strzelili trzy bramki w pierwszej połowie i trzy po przerwie.

Sami sobie bramkę strzelamy!

Pierwszy gol padł po dobitce strzału z dystansu, gdy bramkarz gości odbił piłkę przed siebie. Drugi po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i precyzyjnym uderzeniu głową. Trzeci zaś z rzutu karnego. - Sami sobie bramkę strzelamy! - krzyknął poirytowany kapitan Ilanki do kolegów.

Po przerwie Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego potwierdziła swoją dominację, zdobywając jeszcze trzy gole. Dwa z akcji i jednego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i małym zamieszaniu w polu karnym. Trzeba przyznać, że w drugiej połowie goście z Rzepina też mieli dwie-trzy okazje, których jednak nie wykorzystali.

Wyniki pozostałych spotkań ostatniej kolejki lubuskiej ligi trampkarzy: Korona Wschowa - Progres Gorzów 0:0, Spartak Deszczno - ZAP Junior Zbąszynek 0:3, Stilon Gorzów - Warta Gorzów 9:1.

Pierwsze miejsce w tabeli zajęła Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego - 37 punktów (bramki 69:7). Dalsza kolejność: Stilon - 34 (75:18), Progres - 23 (38:26), Korona - 19 (27:23), Ilanka - 18 (36:33), ZAP Junior - 18 (27:44), Spartak - 9 (20:86), Warta - 1 (10:65).

Zwycięzca lubuskiej ligi trampkarzy, czyli Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra, wystąpi w barażu o Centralną Ligę Juniorów U-15. W dwumeczu zmierzy się z MKS-em Kluczbork, który wygrał opolską ligę trampkarzy. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę, 19 czerwca, o godz. 18 w Zielonej Górze, rewanż - w niedzielę, 23 czerwca, o godz. 14 w Kluczborku.

Nie ukrywam, że jest to cel w Zielonej Górze znowu mieć trampkarza i juniora młodszego w centralnych rozgrywkach. Jesteśmy blisko, ale tak samo blisko byliśmy pół roku temu, kiedy graliśmy z Piastem Gliwice.

- Na pewno zrobimy wszystko, żeby powalczyć o awans, bo nie ukrywam, że jest to cel w Zielonej Górze znowu mieć trampkarza i juniora młodszego w centralnych rozgrywkach - mówi Maciej Murawski. - Jesteśmy blisko, ale tak samo blisko byliśmy pół roku temu, kiedy graliśmy z Piastem Gliwice. Wtedy się nie udało. Teraz wydaje mi się, że jednak przeciwnik jest troszeczkę słabszy, ale to tak naprawdę zobaczymy na boisku.