Zew po dobrej grze wygrał w pierwszym sparingu przed własną publicznością. Zobaczcie zdjęcia i film

Artur Matyszczyk
28.08.2020, Zew Świebodzin - KRP Blejkan Gryfino 23:19
28.08.2020, Zew Świebodzin - KRP Blejkan Gryfino 23:19 Artur Matyszczyk
W piątek (28.08.2020) piłkarze ręczni Zewu Świebodzin rozegrali pierwszy w tym sezonie mecz sparingowy na własnym parkiecie. Podejmowali KPR Blejkan Gryfino. Mecz odbywał się w nietypowym formacie - trzy tercje po 20 minut. Po bardzo solidnej grze zwyciężyli czterema bramkami, 23:19.

Przyjechała silna drużyna

- Mecz akurat rozgrywaliśmy w najtrudniejszym etapie przygotowań, po morderczych treningach, dlatego jestem zadowolony z postawy drużyny, bo dobrze to wyglądało - ocenia trener Łukasz Jacykowski. - Tym bardziej, że spodziewaliśmy się trudnego rywala, ale nie aż tak wysokiego poziomu. Przyjechała do nas naprawdę silna i poukładana drużyna.

Z czego Jacykowski na tym etapie jest najbardziej zadowolony? - Sam wynik wygląda obiecująco. Straciliśmy tylko 19 bramek. Czyli obrona zagrała w jak najlepszym porządku. Gorzej wychodziło szybkie wyprowadzenie ataku. Mamy tutaj jeszcze problemy, ale to jest element, nad którym najmniej pracowaliśmy. No i w ataku pozycyjnym źle nie było, ale tu zrozumiałe, stosowałem dużą rotację, dlatego to nie ułatwiało drużynie zadania. Sparing jednak jest po to, żeby wszyscy mogli zagrać.