Nie było łatwo, ale zwyciężyły! Lider Świebodzin wygrał z Zagłębiem Lubin

Anna Moyseowicz
Lider Świebodzin wygrał z MKS Zagłębie II Lubin.
Lider Świebodzin wygrał z MKS Zagłębie II Lubin. Emilia Pyrtek
Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo! Świebodzińskie dziewczyny wyszły z tej rozgrywki z tarczą. W sobotnim meczu (30 października) MUKS Lider Świebodzin pokonał MKS Zagłębie II Lubin.

Sukces Lidera Świebodzin! W trzecim meczu zawodniczki zwyciężyły trzema punktami

Lider Świebodzin, drugoligowa kobieca drużyna piłki ręcznej, zwyciężył trzema punktami, choć nie było łatwo. Młode zawodniczki MKS Zagłębie II Lubin nie odpuszczały i przez całą pierwszą połowę to właśnie one nadawały ton rywalizacji.

Nasze zawodniczki popełniamy dużo błędów w obronie oraz rzucały niecelnie. Kolejny raz w bramce trzymała nam wynik Patrycja Honkisz. Po zmianie stron i rozmowie w szatni dziewczyny zagrały zdecydowanie lepiej w obronie i skuteczniej w ataku. W bramce dobrze broniła Paulina Pyś - Jan Kaniecki, trener drużyny.

Problemy z rytmem świebodzińskiej kobiecej drużyny piłki ręcznej

Trener Igor Mrozowicz zauważa, że dwie połowy były zupełnie różne. W pierwszej części zawodniczki nie potrafiły złapać rytmu, udało się to jednak po przerwie. - Największym problemem są dwa lata przerwy, które dziewczyny miały w graniu. Brak rytmu, szczególnie w pierwszych połowach, jest bardzo widoczny. Pierwsze 25 minut jest potrzebne na wejście w rytm, drugie połowy na szczęście są już po naszej myśli i tak było z Zagłębiem Lubin - mówi trener. Wynik meczu to 26:23.

Źródło: UWAGA! TVN

Za muzyczną oprawę meczu był odpowiedzialny DJ Słońce, czyli Radosław Chitruń.

W sobotę 6 listopada Lider Świebodzin zagra ze Spartą Gubin, a 10 listopada o godzinie 18 w Świebodzinie odbędzie się mecz z UKS Dziewiątką Legnica w rundzie eliminacyjnej o Puchar Polski. 13 listopada Lider zagra z Pyrkami Poznań.