Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Zielonej Górze rozpoczął pracę nowy funkcjonariusz. Ma cztery łapy i będzie patrolował miasto [ZDJĘCIA]

materiały policji, oprac. (pik)
W zielonogórskiej komendzie rozpoczął w tym tygodniu służbę wyjątkowy funkcjonariusz – 15 miesięczny owczarek niemiecki. Razem ze swoim przewodnikiem asp. Kamilem Wróblewskim przygotowuje się teraz do pracy w policyjnych patrolach. 

- Policyjne psy są dla policjantów przewodników wspaniałymi partnerami w czasie służby. Więź jaka rodzi się między psem a przewodnikiem decyduje o skuteczności ich wspólnych działań w pościgu, w akcji poszukiwawczej czy w poszukiwaniu narkotyków lub materiałów wybuchowych - przyznaje podinsp. Małgorzata Barska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Zielonogórska komenda ma do dyspozycji 9 psów, 7 z nich przeszkolonych jest do służby patrolowo-interwencyjnej. Dwa psy są specjalnie wyszkolone do wyszukiwania narkotyków i materiałów wybuchowych. Marat zasili szeregi psów patrolowo-interwencyjnych. Kiedy oglądamy pokazy szybkości i siły policyjnych psów, to widać że żaden przestępca nie ma z nimi szans – lepiej niech wykona polecenia policjanta i nie ryzykuje spotkania z potężnymi szczękami niemieckiego owczarka. 

Nie każdy pies może służyć w policyjnych szeregach. Psy przywożone przez hodowców na egzaminy muszą mieć specjalne predyspozycje, nie mogą bać się hałasu, muszą mieć odpowiedni poziom agresji, reagować na polecenia. Marat zdał egzaminy pomyślnie i został właśnie nowym zielonogórskim policyjnym psem. Jest drugim psem aspiranta Kamila Wróblewskiego, który od 12 lat służy w policyjnych szeregach, a 5 lat temu został przewodnikiem psa policyjnego. 

Zobacz też wideo: Wielka akcja CBŚP. Rozbito grupę „Ziela”, zatrzymano 13 osób
W zielonogórskiej komendzie rozpoczął w tym tygodniu służbę wyjątkowy funkcjonariusz – 15 miesięczny owczarek niemiecki. Razem ze swoim przewodnikiem asp. Kamilem Wróblewskim przygotowuje się teraz do pracy w policyjnych patrolach. - Policyjne psy są dla policjantów przewodników wspaniałymi partnerami w czasie służby. Więź jaka rodzi się między psem a przewodnikiem decyduje o skuteczności ich wspólnych działań w pościgu, w akcji poszukiwawczej czy w poszukiwaniu narkotyków lub materiałów wybuchowych - przyznaje podinsp. Małgorzata Barska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Zielonogórska komenda ma do dyspozycji 9 psów, 7 z nich przeszkolonych jest do służby patrolowo-interwencyjnej. Dwa psy są specjalnie wyszkolone do wyszukiwania narkotyków i materiałów wybuchowych. Marat zasili szeregi psów patrolowo-interwencyjnych. Kiedy oglądamy pokazy szybkości i siły policyjnych psów, to widać że żaden przestępca nie ma z nimi szans – lepiej niech wykona polecenia policjanta i nie ryzykuje spotkania z potężnymi szczękami niemieckiego owczarka. Nie każdy pies może służyć w policyjnych szeregach. Psy przywożone przez hodowców na egzaminy muszą mieć specjalne predyspozycje, nie mogą bać się hałasu, muszą mieć odpowiedni poziom agresji, reagować na polecenia. Marat zdał egzaminy pomyślnie i został właśnie nowym zielonogórskim policyjnym psem. Jest drugim psem aspiranta Kamila Wróblewskiego, który od 12 lat służy w policyjnych szeregach, a 5 lat temu został przewodnikiem psa policyjnego. Zobacz też wideo: Wielka akcja CBŚP. Rozbito grupę „Ziela”, zatrzymano 13 osób materiały policji
W zielonogórskiej komendzie rozpoczął w tym tygodniu służbę wyjątkowy funkcjonariusz – 15 miesięczny owczarek niemiecki. Razem ze swoim przewodnikiem asp. Kamilem Wróblewskim przygotowuje się teraz do pracy w policyjnych patrolach. - Policyjne psy są dla policjantów przewodników wspaniałymi partnerami w czasie służby. Więź jaka rodzi się między psem a przewodnikiem decyduje o skuteczności ich wspólnych działań w pościgu, w akcji poszukiwawczej czy w poszukiwaniu narkotyków lub materiałów wybuchowych - przyznaje podinsp. Małgorzata Barska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Zielonogórska komenda ma do dyspozycji 9 psów, 7 z nich przeszkolonych jest do służby patrolowo-interwencyjnej. Dwa psy są specjalnie wyszkolone do wyszukiwania narkotyków i materiałów wybuchowych. Marat zasili szeregi psów patrolowo-interwencyjnych. Kiedy oglądamy pokazy szybkości i siły policyjnych psów, to widać że żaden przestępca nie ma z nimi szans – lepiej niech wykona polecenia policjanta i nie ryzykuje spotkania z potężnymi szczękami niemieckiego owczarka. Nie każdy pies może służyć w policyjnych szeregach. Psy przywożone przez hodowców na egzaminy muszą mieć specjalne predyspozycje, nie mogą bać się hałasu, muszą mieć odpowiedni poziom agresji, reagować na polecenia. Marat zdał egzaminy pomyślnie i został właśnie nowym zielonogórskim policyjnym psem. Jest drugim psem aspiranta Kamila Wróblewskiego, który od 12 lat służy w policyjnych szeregach, a 5 lat temu został przewodnikiem psa policyjnego.
od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W Zielonej Górze rozpoczął pracę nowy funkcjonariusz. Ma cztery łapy i będzie patrolował miasto [ZDJĘCIA] - Gazeta Lubuska

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto