(© archiwum polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Marszałek Elżbieta Polak przyjęła honorowy patronat nad gorzowską edycją Salonu Maturzystów Perspektywy 2011.

Po raz pierwszy ta ogólnopolska kampania informacyjna skierowana do maturzystów odbędzie się w Gorzowie Wlkp., w gościnnych murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Maturzyści z województwa lubuskiego będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o zasadach matury w 2012 roku, a także poznać ofertę studiów na uczelniach w regionie i całej Polsce.

Tegoroczna kampania odbędzie się w dniach 5-29 września. Do Gorzowa Wlkp. Salon Maturzystów dotrze 12 września. Spotkania odbędą się w 18 ośrodkach akademickich.

Czytaj też: Znaleziono błąd na maturze z geografii 2011 na poziomie rozszerzonym

Organizatorzy szacują, że weźmie w nich udział po nad 200 tysięcy młodych ludzi, przede wszystkim maturzystów, ale także uczniów młodszych klas szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą z wyprzedzeniem poznać ofertę uczelni i wybrać wymarzony kierunek (prognozowana liczba tegorocznych maturzystów z woj. lubuskiego to 8,5 tys., a liczba odwiedzających salon to 5 tys.).

Kampanię wspierają Okręgowe Komisje Egzaminacyjne, kuratoria oświaty oraz władze samorządowe. Co rok Salon Maturzystów zapewnia dostęp do rzetelnej i sprawdzonej informacji edukacyjnej tysiąc młodych ludzi, którzy już za kilka lat będą tworzyć naszą przyszłość. Salon Maturzystów wpisał się już w kalendarz imprez edukacyjnych we wszystkich województwach.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!