Victoria Szczaniec vs Chrobry Brójce 2:1 (1:1). Bramki: Paulussen (7”), Bursztyn (60”) - Ernest (10”)

Wiesław Zdanowicz
Kadry z meczu 30. kolejki rozgrywek świebodzińskiej B-klasy w sezonie 2017/2018 pomiędzy Victorią Szczaniec i Chrobrym Brójce Wiesław Zdanowicz
Ze zwielokrotnionym przez tłum widzów śpiewem „Victoria macie kibica” rozpoczął się niedzielny, 17 czerwca, mecz ostatniej kolejki rozgrywek o mistrzostwo świebodzińskiej B-klasy, w którym Victoria Szczaniec podejmowała rywala zza miedzy - jedenastkę Chrobrego Brójce.

Pojedynek, długo wyczekiwany przez kibiców Victorii z nadzieją na awans pupilów do Klasy A, prowadziła trójka arbitrów z Podkolegium Świebodzińsko-Krośnieńskiego w składzie: Przemysław Woźniak (sędzia główny), Mateusz Koza, Wiesław Gałek.

Pierwsze dwie bramki padły dla obu stron w pierwszych dziesięciu minutach gry. Remis utrzymywał się bardzo długo. Obie drużyny toczyły ze sobą trudny, pełen walki mecz. Nie było taryfy ulgowej, chociaż Chrobry walczył juz tylko o honor, a szczanieckich satysfakcjonował remis.

Po meczu powiedzieli nam
Mirosław Zieliński,drugi trener Chrobrego Brójce: - Po zaciętym meczu Victoria wywalczyła awans do A-klasy. Przegraliśmy 2:1. Nasi chłopacy ambitnie zagrali - niestety, zabrakło sił. Wygrali lepsi. Gratulacje dla Victorii!

Dawid Kurek, trener Victorii Szczaniec: - Bardzo nerwowy mecz, wyrównany. Pierwsza nasza bramka, dość szybko zdobyta, w trzy minuty gospodarze odpowiadają. Remis do przerwy. Na drugą połowę chłopaki wychodzą mocno nastawieni, bardzo waleczni dzisiaj. Super kibice. To wszystko nas poniosło. Druga bramka, mogło być jeszcze więcej! W końcówce daliśmy się trochę zepchnąć do obrony, ale ogólnie zagraliśmy super rundę. Chłopaki byli niesamowici, a kibice najlepsi na świecie. Dziś tylko świętować!

Victoria Szczaniec: Marek Walkowiak, Patryk Gerszewski (28”, żółta kartka), Robert Kubala, Piotr Marchut, Tomasz Lewandowski, Marcin Darabasz, Dawid Garbowski, Marcin Wycke, Daniel Łysiak (22”, żółta kartka), Mateusz Janikowski, Rene Paulussen; w rezerwie: Grzegorz Jędrasiak, Sebastian Rychlik, Mateusz Bursztyn, Kacper Jędrasiak, Grzegorz Szemberski, Paweł Twardowski, Marcin Świderski. Trener: Marek Przybysz, asystent trenera: Dawid Kurek, kierownik drużyny: Michał Starzyński, medyk: Marcin Spliszewski

Chrobry Brójce: Łukasz Gemborowski, Jakub Barłóg, Piotr Klar, Borys Muszkieta, Grzegorz Ernest, Jakub Turecki (34”, żółta kartka), Mateusz Kaczorek (66”, żółta kartka), Daniel Żak, Paweł Ograbek, Marek Rzepski (44”, żółta kartka), Dawid Piskorski; w rezerwie: Michał Iwanowski, Mateusz Kuryś, Mateusz Palczak (83”, żółta kartka), Eryk Bogucki, Krzysztof Hildebrand, Tomasz Putyrski, Mirosław Zieliński. Trener: Paweł Ograbek, kierownik drużyny: Krzysztof Olender, asystent trenera: Paula Dąbrowska, drugi trener: Mirosław Zieliński, masażystka: Weronika Surma