Świebodzin. W piłkarskim meczu na szczycie B-klasy Victoria Szczaniec pokonała lidera rozgrywek 3:2

Wiesław Zdanowicz
W sobotnim meczu na szczycie świebodzińskiej B-klasy Victoria Szczaniec pokonała lidera rozgrywek - Obrę Trzciel 3:2 Wiesław Zdanowicz
W sobotę, 5 maja, mieszkańcy Szczańca żyli tylko jednym; meczem swoich pupilów z liderem B-klasowych rozgrywek - Obrą Trzciel. Goście byli bowiem dotąd główną przeszkodą na drodze victorian do upragnionego awansu.

Victoria Szczaniec zagrała w składzie: Marek Walkowiak, Patryk Gerszewski, Piotr Marchut (64’, żółta kartka), Robert Kubala, Tomasz Lewandowski (38’, żółta kartka), Daniel Łysiak, Dawid Garbowski, Fabian Różański, Marcin Wycke, Mateusz Janikowski, Rene Paulussen; w rezerwie: Grzegorz Jędrasiak, Marcin Świderski, Marcin Darabasz (82’, żółta kartka), Grzegorz Szemberski, Krzysztof Matyjaszkojć, Paweł Twardowski (75’, 90+2’, żółte kartki = czerwona), Sebastian Rychlik. Trener: Marek Przybysz, asystent trenera: Dawid Kurek, kierownik drużyny: Michał Starzyński, opieka medyczna; Agnieszka Bursztyn

Trener Victorii wykorzystał pięć zmian.

Obra Trzciel: Jakub Pietruńko, Bartosz Szmyt, Dominik Turecki, Piotr Turecki (24’, żółta kartka), Przemysław Mazurkiewicz, Gracjan Aksamski, Mykhailo Dychko, Mateusz Ułasewicz, Łukasz Szmyt, Oskar Wyrwa, Zbigniew Pawlik; w rezerwie: Mateusz Bialik, Piotr Napierała, Szymon Szmyt, Kewin Radoński, Dawid Woźniak. Trener: Piotr Napierała, kierownik drużyny: Piotr Turecki, asystent trenera: Tadeusz Hoły, drugi trener: Edward Turecki

Trener Obry dokonał jednej zmiany w składzie drużyny.

Spotkanie prowadziła trójka arbitrów z Podkolegium Sędziów Świebodzin w składzie: Sebastian Chudy (główny), Paweł Łapkowski, Przemysław Dzienuć

Mecz zakończył się wynikiem 3:2 (2:0) dla gospodarzy. Bramki zdobyli: Rene Paulussen x 2 (25’ i 74’), Daniel Łysiak (34’) - Mykhailo Dychko (49’), Zbigniew Pawlik (76’)

Po meczu Dawid Kurek, asystent trenera Marka Przybysza, powiedział nam m.in.: - Mecz zaczęliśmy bardzo nerwowo. Pierwsze piętnaście, dwadzieścia minut, dużo chaosu, dużo nerwowości, od dwudziestej minuty zaczęliśmy trochę grać swojej piłki. Stały fragment bardzo nam pomógł, w którym padła bramka. No, i później już zaczęliśmy grać spokojniej, rozważniej, to, co trenujemy (...). Ostatnie minuty bardzo nerwowe, ale najważniejsze, że do przodu dzięki wsparciu naszych najlepszych kibiców w Polsce!

Więcej wiadomości w tygodniku papierowym „Dzień za Dniem” lub na www.prasa24.pl. Aktualny numer w każdą środę.**Zajrzyj też na Facebooka Dzień za Dniem**