Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pszczew zachwyca. Zobacz miejscowość z lotu ptaka [GALERIA]

Redakcja
Zapraszamy nad Pszczew!
Zapraszamy nad Pszczew! Grzegorz Walkowski
Po Międzyrzeczu i jeziorze Głębokim czas na Pszczew. Zobacz jak ta miejscowość prezentuje się z lotu ptaka.

A tak dokładnie to z lotu dronem - bo pasjonat fotografii Grzegorz Walkowski właśnie za pomocą takiego urządzenia fotografuje kolejne miejsca w Lubuskiem.

Przypomnijmy: G. Walkowski "lata" Phantomem4. To nowoczesna maszyna, który może się wznieść nawet na 500 metrów (później wysokość jest sztucznie ograniczona elektroniką). Bateria wystarcza na 30 minut samego latania. Jeśli dron robi zdjęcia, wtedy akumulator pozwoli na 25 minut pracy.

Pan Grzegorz najchętniej fotografuje miejscowości z jeziorami. Jest zdania, że mają one najwięcej uroku i są odskocznią od codziennych widoków. Cóż. Gdy patrzymy na jego zdjęcia, doskonale rozumiemy, o co mu chodzi!

Co trzeba wiedzieć o Pszczewie? Tak gmina prezentuje się na swojej stronie pszczew.pl:
Gmina Pszczew jest położona w środkowo-wschodniej części województwa lubuskiego, w odległości 15 km na wschód od Międzyrzecza. Liczy 4230 mieszkańców - w tym w Pszczewie 1826 osób (889 mężczyzn i 937 kobiet).
Pagórki, wzniesienia i położone wśród nich jeziora sprawiają, że teren gminy, o powierzchni 178 km2 zaliczany jest do atrakcyjniejszych na Ziemi Lubuskiej.
W okolicy Zielomyśla i Brzezia oraz od jez. Chłop do Świechocina ciągną się ozy - charakterystyczne wąskie wzniesienia o stromych zboczach. Najwyższym z nich jest góra Przyspa k. Świechocina, o wysokości 103,5 m n.p.m. Wraz z górą Trębaczą w Zielomyślu wzniesienia te stanowią naturalne punkty widokowe, z których podziwiać można krajobraz gminy. Panoramę Pszczewa można obejrzeć z góry Wysokiej znajdującej się nad jeziorem Chłop.
Od Pszczewa do Silnej i Stoków, na łagodnych wzniesieniach sandru nowotomyskiego rozciągają się pola uprawne. W okolicach Pszczewa, Borowego Młyna, Policka i Rańska występują drobne pagórki - kemy, tworzące piękny, silnie pofałdowany krajobraz. Z dwudziestu jezior znajdujących się na terenie gminy większość tworzy ciąg jezior polodowcowych, a wraz z rzeką Obrą obniżenie - Rynnę Jezior Pszczewskich. Pozostałe to położone wśród pagórków, urokliwe śródleśne jeziorka.
Niezwykle malownicze ukształtowanie terenu, lasy zajmujące prawie połowę powierzchni gminy, czyste wody, różnorodność flory i fauny stały się przyczyną objęcia większości obszaru gminy ochroną krajobrazową, a w przypadku okolic Jezior Gołyńskich ochroną rezerwatową. Utworzenie w 1986 roku Pszczewskiego Parku Krajobrazowego przyczyniło się do ochrony atrakcyjności tych terenów".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzyrzecz.naszemiasto.pl Nasze Miasto