Marcin Ruszkiewicz
Inauguracja II-ligowego sezonu w Żarach wzbudziła spore zainteresowanie wśród kibiców, którzy szczelnie zapełnili halę miejscowego ogólniaka.

Mundial pod dwóch porażkach na wyjeździe podejmował w niedzielę (23.12.) AZS UW Wrocław i liczył na pierwsze punkty w sezonie. Pierwsza odsłona meczu była wyrównana. W 8. min bramkę dla gości strzelił Michał Jasiok. Wyrównał w 16. min grający trener – Radomir Roztocki. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Oleg Vlasik i akademicy po 20. minutach spotkania prowadzili 2:1. Po przerwie obraz gry się nie zmienił, ale do siatki trafiali tylko goście. W 27. min drugiego gola w tym spotkaniu strzelił Jasiok. Na 4:1 podwyższył Remigiusz Markiel. Wynik meczu z rzutu karnego ustalił Sebastian Leśniewski.

- Kolejna porażka boli tym bardziej, że przegraliśmy na własnym parkiecie. Brakuje w tym sezonie nieco jakości i umiejętności typowo futsalowych. Przeciwnik obnażył dzisiaj nasze wszystkie braki. Po trzeciej, straconej bramce, z drużyny zeszło powietrze i było po meczu. Czeka nas mnóstwo pracy na treningach – powiedział po meczu Roztocki, trener Mundialu.

Warto odnotować, że w zespole gospodarzy udany debiut zaliczył Szymon Kondycji. Młody bramkarz w drugiej połowie popisał się kilkoma spektakularnymi interwencjami.

Podczas spotkania wylicytowano koszulkę Mundialu, pieniądze trafiły na konto chłopca, który choruje na białaczkę.