Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

PŁYWANIE. Udany finisz Lubuszan

Robert Borowy
Mirela Olczak podczas MP zdobyła 7 medali, w tym trzy indywidualnie i cztery w sztafetach. Robert Borowy
W ostatnim dniu mistrzostw Polski seniorów na krótkim basenie Lubuszanie wywalczyli siedem medali, w tym aż sześć złotych.

Piorunujący finisz miały zwłaszcza dziewczęta MKP Słowianka, które aż czterokrotnie stawały na podium i każdorazowo na najwyższym stopniu. Jako pierwsza uczyniła to Paulina Zachoszcz na 100 m stylem klasycznym, która jednocześnie wywalczyła minimum na ME seniorek i pobiła rekordy Polski 16, 17 i 18-latków. Zaraz po niej po złoto sięgnęła Mirela Olczak na 100 m st. motylkowym. Trzecie indywidualne złoto wywalczyła Alicja Tchórz na 200 m st. grzbietowym i jednocześnie czasem 2:07,29 pobiła rekord Polski seniorek. Niestety, nie uzyskała minimum na ME.
- Minima na moich dystansach były bardzo wyśrubowane, dużo lepsze od rekordów kraju – powiedziała.
W ostatniej konkurencji mistrzostw, w sztafecie 4x100 m st. zmiennym Tchórz, Olczak, Zachoszcz wspomagane przez Jagodę Jessę nie miały sobie równych i sięgnęły po złoty medal, bijąc rekord Polski seniorek aż o blisko cztery sekundy.
- To były najlepsze mistrzostwa kraju w historii gorzowskiego pływania – ocenił trener MOP Słowianki Krzysztof Sieroń.
Zielonogórzanie w ostatnim dniu zdobyli trzy krążki – 2 złote i 1 srebrny. Mistrzem Polski został Radosław Kawęcki na 100 m st. grzbietowym. Czasem 50,65 sek. pobił też własny rekord Polski i uzyskał minimum na ME. Także Adam Plutecki na 50 m st. motylkowym nie tylko wygrał, ale czasem 22,95 sek. pobił rekord kraju. Natomiast na 100 m st. zmiennym srebrny medal przypadł Jakubowi Jasińskiemu
W sumie Lubuszanie wywalczyli 25 medali, w tym 15 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe. W rozbiciu na kluby MKP Słowianka sięgnęła po 14 krążków (8 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe), Korner po 11 (7 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy). W klasyfikacji medalowej wygrała ekipa AZS AWF Warszawa przed MKP Słowianka i Kornerem.