PIŁKA NOŻNA. Efektowna wygrana GKP nad Dolcanem

Robert Borowy
Bogusław Sacharczuk
W zaległym meczu XXVI kolejki I ligi GKP Gorzów pokonało Dolcana Ząbki 3:0 i awansowało na ósme miejsce w tabeli.

Podopieczni trenera Adama Topolskiego zaimponowali w tym meczu świetną skutecznością. Na cztery dogodne okazje wykorzystali trzy i zasłużenie pokonali niewygodnego rywala, grając do tego przez ostatnie 20 minut w osłabieniu, gdyż Artur Andruszczak zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.
Gorzowianie pierwszego gola mogli strzelić w 22 minucie, ale Emil Drozdowicz nie wykorzystał idealne okazji do pokonania golkipera Dolcana, strzelając z najbliższej odległości nad bramką. Na szczęście kilka minut później ten sam piłkarz nie zmarnował już wybornej okazji, jaką wypracowali mu na spółkę Andruszczak i Michał Ilków-Gołąb.
Po zmianie stron gorzowianie dążyli do zdobycia drugiego gola, ale po zejściu z boiska Andruszczaka skupili się na obronie własnej bramki. W 76 min. Adrian Łuszkiewicz kapitalnym podaniem wyprowadził na czyste pole Drozdowicza, a ten efektownym lobem z ponad 20 metrów pokonał Rafała Misztala. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Kanadyjczyk Robert Sing, który na placu gry pojawił się ledwie cztery minuty wcześniej.
- Myślę, że do zapewnienia sobie dalszego pobytu w I lidze brakuje nam jeszcze 2-3 punktów, ale oczywiście walczyć będziemy w każdym pojedynku. Pomimo, że mamy duże luki kadrowe, wynika to z kontuzji i kartek, to liczę, że już w sobotę postawimy wysokie wymagania dobrze grającej w tym sezonie ,,Gieksie'' Katowice - powiedział trener Topolski.Mecz GKP - GKS rozpocznie się o godz. 17.00.
GKP Gorzów - Dolcan Ząbki 3:0 (1:0)
Bramki: Drozdowicz 2 (31' i 76') oraz Sing (90+1')
GKP Gorzów: Janicki - Ziemniak, Truszczyński (64' Grocholski), Wojciechowski, Kaczorowski, Andruszczak, Łuszkiewicz, Kaczmarczyk (87' Sing), Drozdowicz, Ilków-Gołąb, Janusiński (65' Machaj).
Dolcan Ząbki: Misztal - Stawicki, Unierzyski, Korkuć, Pawłowicz, Ziajka, Robaszek, Stretowicz (56' Zapaśnik), Kabala (78' Imeh), Grajek (46' Stańczyk), Kosiorowski.
Żółte kartki: Truszczyński, Kaczmarczyk, Andruszczak, Łukasiewicz (GKP) oraz Ziajka, Kosiorowski, Korkuć, Kabala, Zapaśnik (Dolcan).
Czerwona kartka: Andruszczak (GKP) /70', za dwie żółte/
Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec), widzów ok. 1,5 tys.