Pierwsze zwycięstwo Czarnych Żagań

Daniel Sawicki
archiwum
Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej odnieśli piłkarze Czarnych Żagań. Żaganianie wygrali na wyjeździe z Elaną Toruń 3:1.

Czarni od samego początku przejęli inicjatywę. Już w 15 minucie Grzegorz Mania zdobył pierwszą bramkę. Siedem minut później na 2:0 podwyższył Dariusz Piechowiak. W 32 minucie ponownie Mania i 3:0 dla Czarnych. - Wierzyłem w zespół, bo ostatnio dobrze graliśmy. Gdybyśmy strzelili siedem osiem-bramek nie byłoby krzywdy. Mogliśmy strzelić jeszcze więcej bramek - powiedział Zbigniew Smółka - trener Czarnych.
W drugiej połowie trener Czarnych Zbigniew Smółka dokonał kilku zmian i gospodarze zdołali zmniejszyć rozmiary porażki.
W sobotę Czarni rozegrają kolejne spotkanie ligowe w Janikowie.