Piękna jazda Patryka Dudka, nowego mistrza ekstraligi. Żużlowiec Falubazu Zielona Góra wygrał w Gdańsku

cekon
Patryk Dudek, lider Falubazu Zielona Góra.
Patryk Dudek, lider Falubazu Zielona Góra. Sławomir Kowalski
Patryk Dudek, żużlowiec Falubazu Zielona Góra, wygrał w Gdańsku Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Zielonogórzanin spisał się zdecydowanie lepiej niż dzień wcześniej w finale indywidualnych mistrzostw Polski.

„Duzers” w wielkim finale imprezy pokonał mistrza Polski Piotra Pawlickiego, duńskiego asa Nicki’ego Pedersena i Rosjanina Emila Sajfutdinowa. Wcześniej nie wiodło mu się tak znakomicie, bo w turnieju zasadniczym zdobył dziewięć punktów.
Podobnie, jak dzień wcześniej w finale IMP, już na początku zawodów Patrykowi Dudkowi przyszło zmierzyć się z jednym z faworytów imprezy, liderem Stali Gorzów Bartoszem Zmarzlikiem. Długo zanosiło się na to, że podobnie jak w Lesznie górą będzie zielonogórzanin. „Duzers” prowadził, ale szybszy motocykl miał gorzowianin, który nękał atakami rywala. Dopadł go tuż przed metą.

Zawodnik Falubazu zrewanżował się w wyścigu półfinałowym, w którym obaj pojechali dlatego, że nie udało im się awansować bezpośrednio do finału. To przywilej jedynie dwóch najlepszych zawodników turnieju zasadniczego, w Gdańsku byli to Nicki Pedersen i Piotr Pawlicki. W półfinałach pojechało ośmiu kolejnych żużlowców. Tylko zwycięzcy uzyskali awans do decydującego starcia. Patryk Dudek zdecydowanie wygrał start, ale gonili go Leon Madsen i Bartosz Zmarzlik. Tym razem zielonogórzanin nie dał się zaskoczyć. Drugą półfinałową gonitwę wygrał Emil Sajfutdinow.
W finałowym biegu Patryk Dudek po niezłym starcie szybko zbudował sobie przewagę nad rywalami i dość wyraźnie wszystkich pokonał.

Inni zawodnicy lubuskich klubów zajęli odległe lokaty. Po dwóch startach z turnieju wycofał się Michael Jepsen Jansen. Duńczyk jeżdżący w barwach Falubazu dzień wcześniej miał wypadek w mistrzostwach swojego kraju. Bardzo źle się czuł, jest mocno poobijany, najbardziej narzeka na ból barku i uda.

WYNIKI IMME
1. Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra) – 1. miejsce w finale 9 (2,3,0,2,2), 2. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) – 2. miejsce w finale 11 (3,2,2,3,1), 3. Nicki Pedersen (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 3. miejsce w finale 13 (3,1,3,3,3), 4. Emil Sajfutdinow (Fogo Unia Leszno) – 4. miejsce w finale 8 (0,0,3,2,3), 5. Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów) 11 (3,2,2,2,2), 6. Jason Doyle (Get Well Toruń) 10 (2,2,3,d,3), 7. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław) 9 (2,3,1,3,w), 8. Leon Madsen (forBET Włókniarz Częstochowa) 8 (3,1,2,2,0), 9. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) 8 (2,3,0,1,2), 10. Artiom Łaguta (MrGarden GKM Grudziądz) 8 (1,3,2,1,1), 11. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) 7 (0,1,1,3,2), 12. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) 6 (1,1,w,1,3), 13. Krzysztof Kasprzak (Cash Broker Stal Gorzów) 5 (1,0,3,d,1), 14. Fredrik Lindgren (forBET Włókniarz Częstochowa) 3 (0,2,1,0,0), 15. Rafał Karczmarz (Cash Broker Stal Gorzów) 2 (1,1,w), 16. Michael Jepsen Jensen (Falubaz Zielona Góra) 1 (1,d,-,-,-), 17. Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń) 0 (0,0,0,0,0).

OBEJRZYJ najnowszy odcinek magazynu żużlowego "Tylko w lewo"