Niezły mecz Lechii Zielona Góra. Zwycięstwo było blisko

Daniel Sawicki
Niezwykle ambitnie zagrali w sobotę zielonogórscy piłkarze. II-ligowa Lechia zremisowała w kolejnym meczu z faworyzowanym Górnikiem Wałbrzych 1:1.

Co Lechia zrobiłaby bez Rafała Figiela? Ten młodziutki pomocnik kolejny raz zdobył dla zielonogórzan bramkę z rzutu wolnego. I dzięki temu trafieniu Lechia wywalczyła punkt.

Pojedynek piłkarski z Górnikiem stał pod znakiem przewagi gości. Goście okazywali większą kulturę gry, ale w pierwszej odsłonie kilka razy na ich drodze stanął Dawid Dłoniak. Bramkarz Lechii był obok Rafała Figiela najlepszym graczem Lechii.

Na początku drugiej połowy arbiter podyktował faul dla Lechii. Rafał Figiel uczynił użytek ze swojej groźnej broni. Podszedł Do piłki, uderzył,a a bramkarz gości był bez szans. Była 48 minut.

Goście ruszyli dio szturmu i po 13 minutach wyrównali za sprawą Romana Maciejaka. Potem gospodarze zdobyli jeszcze jednego gola, ale arbiter nie uznał bramki i spotkanie zakończyło się remisem.