18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Najważniejsze atrakcje FINAŁU QUEST EUROPE - trzydniowy rozkład jazdy!

Marzena WięcekZaktualizowano 
Marzena Trybała z Wielkim Ukłonem Quest Europe
Przedstawiamy opis tego wszystkiego, co przygotowaliśmy na Wielki Finał QUEST EUROPE 2011, czyli 26-28.08.11, w godz. 14.00-22.00, w kinie NYSA. Bilety w cenie: 10zł - na cały dzień do nabycia w kasie kina. Zapraszamy!

Szczegółowy program Wielkiego Finału:

26 sierpnia 2011:
godz. 14-22 - Finałowy Maraton Festiwalu,
godz. 14 - otwarcie wystawy plakatu filmowego - Ilina Politowicz,
godz. 14-16 - I blok filmów konkursowych,
godz. 16-17:15 - filmy jurorów lub z udziałem jurorów,
godz. 17:15-19:30 - II blok filmów konkursowych
godz. 19:30-20:30 - Uroczyste otwarcie Finału Festiwalu, koncert i pokaz mody filmowej,
godz. 20:30-22 - Kino z Gwiazdami: film fab. "Julia". reż. Istvan Szabo.

27 sierpnia 2011:
godz. 14-16 - III blok filmów konkursowych,
godz. 16-17 - pokaz specjalny - film fab. "15 fotografii", reż Franciszek Dzida z udziałem Piotra Machalicy,
godz. 17-18:30 - IV blok filmów konkursowych,
godz. 18:30-20:30 - Kino z Gwiazdami: film fab. "Zakochany Molier", reż. Laurent Tirard,

godz. 20:30-22 - spotkanie z**Piotrem Machalicą** - wręczenie Wielkiego Ukłonu 2011,

28 sierpnia 2011:
godz. 14-15:30 - pokaz specjalny: La Boca Del Lobo International Film Festival BEST (Hiszpania),
godz. 15:30-17 - pokaz specjalny: Chicago Independent Film Festival BEST (USA),
godz. 17-18:45 - Kino z Gwiazdami: film fab. "Wyśniona namiętność", reż Alain Berliner,

godz. 19-20:30 - spotkanie z**Marzeną Trybałą, laureatką Wielkiego Ukłonu 2007,**

godz. 20:30-21:30 - ceremonia wręczenia nagród, spotkanie z jurorami festiwalu.

Na festiwal przyjadą:
reżyser SYLWESTER CHĘCIŃSKI (po raz drugi na quest, LAUREAT Wielkiego Ukłonu 2010),
aktorka MARZENA TRYBAŁA ( laureatka Wielkiego Ukłonu 2007),
aktor PIOTR MACHALICA ( odbierze Wielki Ukłon 2011),
reżyser DAVID BONNEVILLE,
reżyser i scenarzysta CHARLES DUKE

Najważniejsze atrakcje Wielkiego finału:
1. Pokazy filmów konkursowych:
18 najlepszych tytułów zakwalifikowanych z 261 zgłoszeń z całego świata!
Są wśród nich m.in: debiut reżyserski "Popatrz na mnie" K.Jungowskiej - córki Grażyny Szapołowskiej z udziałem Macieja Stuhra, dokument znanego białoruskiego reżysera Uładzimira Kołasa, od 2003r przewodniczącego Rady Białoruskiej inteligencji pt. "Kryzys w raju", kilka produkcji rosyjskich, w tym "Victoria", Svetozara
Golovleva opowiadający o pierwszej miłości marynarza i pionierki na tle powojennej Rosji i nagradzany na całym świecie film "Ostatni dzień iwana Bulkina" Alexa Andrianowa.

Poza tym film "Paparazzi" - pierwszy polski dokument o życiu paparazzich: w filmie Piotra Bernasia po raz pierwszy zobaczymy kulisy ich pracy i cenę wyborów, jakie ponoszą na tle najważniejszych w Polsce wydarzeń medialnych roku 2010 od polowania na Romana Polańskiego po katastrofę smoleńską i sensacje związane z polskimi celebrytami. Wszyscy ww. autorzy potwierdzili swój przyjazd na Quest Europe.

2. Pokazy specjalne:
a. filmy nagrodzone na partnerskim festiwalu la Boca Del Lobo odbywającego się w Madrycie - w tym m.in produkcja Antonio Banderasa!
b. filmy z udziałem jurorów, m.in.: „Okna” z udziałem P.Machalicy
Jest to historia młodego mężczyzny, który siedzi w kamienicy "studni" z maszyną do pisania przed oknem i patrzy w okna naprzeciwko. W oknach pokazani są ludzie w różnych stanach emocjonalnych: samotności, miłości, zdradzie i śmierci.
c. autorskie kino Ameryki - filmy nagrodzone na festiwalu odbywającym się w Chicago

d. KINO Z GWIAZDAMI:

I. JULIA / 26.08, GODZ. 20.00
Reżyser: Istvan Szabo
Aktorzy: Annette Bening, Jeremy Irons , Bruce Greenwood
Przewrotna komedia okraszona dużą dozą dramatyzmu. Anglia, lata 30. Olśniewająca Julia Lambert (Annette Bening) jest niekwestionowaną gwiazdą londyńskich scen teatralnych. Jest w szczytowej formie fizycznej i zawodowej, ale jej życie osobiste pozostawia wiele do życzenie. Małżeństwo z impresario Michaelem Gosselynem (Jeremy Irons) przeżywa kryzys. Antidotum na nudę i brak satysfakcji okazuje się namiętny romans z przystojnym młodym Amerykaninem Tomem. Życie Julii nabiera nowych ekscytujących barw, aż do chwili, kiedy okazuje się, że młody kochanek jest bezwzględnym karierowiczem, który bez skrupułów wykorzystuje znaną aktorkę do swoich celów. Od tej chwili Julia poświęci cały swój czas na zaplanowanie bolesnej i spektakularnej zemsty...

II. ZAKOCHANY MOLIER / 27.08, godz. 18.30
reżyseria:Laurent Tirard
Połowa XVII wieku. Młody dramatopisarz Moliere i jego trupa przybywają do Paryża po okresie tułaczki po peryferiach Francji. Są pełni zapału i chęci, ale ich sztuki
okazują się finansową klapą. Zadłużony po uszy Moliere, trafia w końcu do więzienia. Na szczęście swoją pomoc oferuje mu niejaki Jourdain, paryski bogacz, który ma wobec młodego, utalentowanego twórcy pewien plan. Chce mianowicie, aby Moliere nauczył go elokwencji i umiejętności imponowania kobietom. Moliere wchodzi do domu sprytnego arystokraty, podszywając się za świętoszkowatego Tartuffa? Film Laurenta Tirarda to świeże spojrzenie na geniusza francuskiej komedii. Filmowcy postanowili odejść od posągowego traktowania Jean-Baptiste?a Poquelina, koncentrując się na okresie jego życia, który pozostaje zagadką dla biografów. Co działo się po zniknięciu 22-letniego dramatopisarza? Czy mógł wtedy spotkać pierwowzory swoich słynnych postaci? I wreszcie czy przygody z tego zagadkowego okresu zainspirowały wielkie namiętności, w które obfitują komedie Moliera?

III. WYŚNIONA NAMIĘTNOŚĆ / 28.08, godz. 17.00
Reżyseria: Alain Berliner
W głównych rolach: Demi Moore, Stellan Skarsgard, William Fichtner
Marie jest wdową, samotnie wychowującą dwoje dzieci i borykającą się z trudami życia w małym francuskim miasteczku. Marty to na pozór jej absolutne przeciwieństwo - kobieta pracująca zawodowo, dobrze sytuowana, niezależna i samodzielna mieszkanka Nowego Jorku. Jednak mimo odnoszonych sukcesów, Marty nie czuje satysfakcji. Pragnie rzucić pracę i przenieść się do Europy, by wieść dużo spokojniejsze, inne życie. Takie jak Marie, która - według Marty - jest jej własnym wyobrażeniem.

Sęk w tym, że Marie myśli dokładnie tak samo - że to ona stworzyła Marty jako postać we własnym mniemaniu idealną. Która kobieta jest prawdziwa? Która istnieje naprawdę, a która jest zaledwie wytworem fantazji? Może obie?

e. pokaz specjalny: film fabularny „15 fotografii” w reżyserii Franciszka Dzidy
"15 fotografii" to film o dramatycznej próbie zatrzymania odchodzącej miłości i walce z przeznaczeniem. Ta historia może przydarzyć się każdemu bowiem jest
mikrokosmosem ludzkiego losu.

Czytaj dalej >>>>>

3. KONCERT GIGA DRUM pokaz mody filmowej inspirowanej 7 edycjami festiwalu Quest Europe

Finałowe projekcje startują w piątek 26 SIERPNIA o 14.00, ale uroczyste otwarcie finału rozpocznie się zgodnie z programem o godz. 19.30, by przygotowane atrakcje nie ominęły pracujących. Wystąpi zespół Giga Drum z muzyką filmową i odbędzie się pokaz mody.

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ W ARANŻACJACH JAZZOWYCH ZESPOŁU GIGA DRUM

Na co dzień zespół tworzy muzykę do spektakli teatralnych, koncertuje na prestiżowych festiwalach. Jednym z ich sukcesów jest reprezentowanie Polski na światowej wystawie EKSPO.
Muzycy występują m.in. w wystawianym w Lubuskim Teatrze recitalu Alka Podolaka „Opowieść o rozumnej dziewczynie" B.Leśmiana „Muzyka to dla nas więcej niż powietrze, którym oddychamy, gdybyśmy nie mogli tworzyć, dawno byśmy nie istnieli..."
skład:
MAREK ZALEWSKI - piano
Kierownik muzyczny W Teatrze Osterwy w Gorzowie Wkp.
PAWEŁ CZYRKA – kontrabas, gitara basowa
MARIO LIPIŃSKI – perkusja
Na zakończenie specjalnie przygotowany numer After Dark zaśpiewa Aleksander Podolak.

QUEST NA TROPIE MODY, czyli POKAZ MODY FILMOWEJ
Moda - obrazuje problemy, nastroje, idee. Projektant jest wizjonerem, jest artystą wbrew pozorom nie różni się wielce od malarza czy rzeźbiarza, bo przecież też przedstawia emocję, sztukę ale za pomocą ubioru. Moda zatem jest chwilowym upodobaniem społeczności.

Chcemy przedstawić obraz, a raczej poszukiwanie tego obrazu inspirowanego Festiwalem Quest Europe z nadzieją, że upodobacie sobie naszą wizją tak wielce, jak upodobaliście Festiwal.

Projekty: Natalia Zielińska
Stylizacja fryzur: Małgorzata Kowałkiewicz
Muzyka: Dj Paulo
Uwaga! Na pokazie mody szykujemy niespodziankę - jeden z projektów zaprezentuje gość specjalny - zapraszamy do kina, by się przekonać kto.

4. Spotkania z gwiazdami:

27.08, godz. 20.30, SPOTKANIE Z PIOTREM MACHALICĄ,

prowadzenie: Janusz Życzkowski

28.08, godz. 19.00, spotkanie z MARZENĄ TRYBAŁĄ,

prowadzenie: Danuta Kuleszyńska
5. UROCZYSTA CEREMONIA WRĘCZENIA NAGRÓD
W OPRAWIE MUZYCZNEJ W WYK. WOJTKA I EWY JASKE
28.08, godz. 20.30!


WARTO RÓWNIEŻ PODKREŚLIĆ, ŻE FILMY OCENIAĆ BĘDZIE W TYM ROKU MIĘDZYNARODOWE JURY!
DAVID BONEVILLE
Urodzony w Porto w Portugalii. Obecnie pracuje w Londynie dla stacji BBC. Ukończył studia licencjackie na kierunku Realizacja Dźwięku i Obrazu Filmowego na Katolickim Uniwersytecie Portugalii oraz studia magisterskie na kierunku Scenopisarstwo i Produkcja Filmowa na Uniwersytecie Westminster w Londynie.
Należy do grona reżyserów wybranych przez prestiżową Fundację Calouste'a Gulbenkiana do programu warsztatów prowadzonych we współpracy z Niemiecką
Akademią Filmowo-Telewizyjną. Jego film p.t. Heikoâ zdobył nagrodę dla najlepszego filmu krótkometrażowego na festiwalu w Kopenhadze, natomiast film p.t. "L'Arc-en-Ciel" został uhonorowany w Portugalii statuetką dla najlepszej aktorki oraz honorowym wyróżnieniem na festiwalu w Austrii.Obecnie rozpoczyna zdjęcia do swojego nowego filmu, kręconego w Lizbonie przy całkowitym wsparciu Portugalskiego Instytutu Filmowego.

CHARLES MICHEL DUKE

Reżyser, scenarzysta, producent filmowy, dziennikarz radiowy. Pochodzi z Seszeli. Absolwent archeologii na uniwersytecie w Londynie. W wieku 20 lat wydał cieszącą
się uznaniem książkę Twenty-Five Chapters. Samouk w dziedzinie produkcji filmów i reżyserii. Częstym tematem jego filmów jest życie mieszkańców metropolii. Jego
pierwszy film krótkometrażowy z 2006 r. The Fighth został wyświetlony w kanadyjskiej i brytyjskiej telewizji. Kolejne filmy doczekały się prezentacji na wielu prestiżowych festiwalach w Europie. Charles jest ponadto prezenterem radiowym, który podczas swoich audycji przybliża słuchaczom świat filmu i muzyki filmowej.

ALEKSANDER PODOLAK
Ur. 1954 w Rzeszowie. W latach 1974-1976 studiował w krakowskiej PWST. Współpracował z Teatrami: w Rzeszowie ( Teatr im. W. Siemaszkowej), Koszalinie
(Bałtycki Teatr Dramatyczny), Szczecinie (Teatr Polski), Poznaniu (Teatr Polski), Gorzowie Wielkopolskim ( Teatr im. Juliusza Osterwy).
Większość swojego teatralnego i filmowego życia spędził w Stanach Zjednoczonych, gdzie współpracuje m.in. z Polskim Instytutem Teatralnym w Nowym Yorku, Polsko-Amerykańskim Towarzystwem Etnologicznym w Atlantic City, czy "Instytutem Kultury Polskiej" w Nowym Yorku.

Oraz MARZENA TRYBAŁA I PIOTR MACHALICA
I oczywiście, co jest już tradycją festiwalu, honorowymi członkami jury, także tej edycji są:
Maryla Makowska - Kalinowska i Bogdan Kalinowski.Najsłynniejsza polska para kinomanów. Obejrzeli wspólnie ponad 10 tysięcy filmów w kinie. Od wielu, wielu lat wspólnego życia nie opuścili żadnej kinowej premiery i żadnego liczącego się polskiego festiwalu filmowego.

Powstały o nich 3 filmy dokumentalne, m.in. Inna Bajka w reżyserii Marzeny Więcek ( premiera telewizyjna filmu odbyła się w telewizji Planete w 2007r.). Byli niejednokrotnie gośćmi ogólnopolskich programów telewizyjnych, a także laureatami specjalnych wyróżnień festiwalowych za wielką filmową pasję, m.in. Jancio Wodnika na festiwalu Prowincjonalia we Wrześni oraz Wielkiego Ukłonu na III edycji Quest Europe.

Państwo Kalinowscy wręczą autorowi najlepszego według nich filmu festiwalu nagrodę specjalną: SKRZYDŁO KINOMANA

VII Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego Quest Europe

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3