Muszkieterowie Nowa Sól kontra Legia Warszawa

Redakcja MM Nowa Sól
Oto kilka fotek wraz z opisem debiutanckiego występu naszych drugoligowców. Przypomnijmy, że nowosolscy koszykarze pokonali stołeczny klub 60:59.

Pierwszego kosza zdobył Rafał Rajewicz, on też zaliczył pierwszy wsad. Po trójce Marcina Chodkiewicza i efektownej akcji za trzy punkty Radosława Trubacza, było najwyższe prowadzenie Muszkieterów w meczu 14:8. Po odpowiedzi Świderskiego za trzy, Legia pozostała w grze. Rzuty Trubacza i Szulca - Holnickiego ustaliły niewielką przewagę nowosolan po I kwarcie, 16:14.

Druga kwarta zaczęła się od strat miejscowych i celnych rzutów gości, którzy doprowadzili do prowadzenia w meczu 20:16. Wtedy ciężar gry wziął w swe ręce Maciej Kucharek, celnie trafiając z rzutów technicznych oraz kończąc po przechwycie własną akcję pięknym wsadem w 14'. Świetnie wspomagał go Mariusz Matczak, który także zdobył dwa punkty, po przechwycie i szybkim wejściu pod kosz Legii. jednak goście po faulach celnie rzucali osobiste i doprowadzili do remisu 24:24. Uspokoiła ich trójka Matczaka, ale za dwa odpowiedział Cechniak. Podwyższył przewagę do trzech punktów rzutem ze skrzydła Jasnos. Trafił także Matczak. Znów dał o sobie znać Cechniak, trafiając spod kosza. Wynik pierwszej połowy ustalił Kucharek, rzucając osobiste, 33:32. Chwile strachu przeżyli nowoslanie, gdy Holnicki minimmalnie chybił w ostatniej sekundzie rzutem z połowy boiska.

Drugą połowę meczu otworzył celnym rzutem z osobistego Maciej Kucharek. Później dodał kolejne dwa punkty po przechwycie. Znowu były cztery oczka przewagi, 36:32. Jednak Legia nie kapitulowała, najpierw Motel, potem, Szulc "wjechali" pod sam kosz, przy biernej postawie nowosolskich centrów. Znów był remis, 36:36. Na kosz Bojki, Kucharek odpowiedział dwoma celnymi wolnymi, akcję za trzy wykonał Rajewicz, ale "trójką" odpowiedział legionista Paszkiewicz, na tablicy ponownie pojawił się remis 41:41. Do pracy wziął się znów Rajewicz: najpierw trafił spood kosza, a poniewaz był faulowany, dorzucił jeszzce punkt z osobistego. Marcin Ponitka dodał kolejne dwa punkty, ale Motel odpowiedział "trójką", co dało kolejny remis, 46:46. Trzecia kwarta zakończyła się jednym trafionym rzutem osobistym przez Szulca - Holnickiego i Legia prowadziła 47:46.

Ostatnią kwartę efektownym i skutecznym wejściem pod kosz rozpoczął Kucharek. Przez kilka minut trwała wymiana kosz za kosz. Trwała walka na całym boisku, kończąca się obopólnymi stratami i niecelnymi rzutami. Gdy było 5' do końca, notowano kolejny remis 52:52. Zdecydowane wejścia Sirijatowicza i Rajewicza zdawały się przechylać szalę na stronę nowosolan, było juz bowiem 56:52. Jednak Motel ponownie trafił za "trzy", ale poprawił Sirijatowicz po przechwycie, rzucając także "trójkę". Było znów bezpiecznie, 58:55. Emocje sięgały zenitu. Szulc - Holnicki bezkarnie wchodzi pod kosz. Później piłkę stracił Rajewicz po błędzie kroków. Do końca zostało 40 sekund, gdy Zapert trafił i legioniści prowadzili już jednym punktem 59:58. Trener Tadeusz Aleksandrowicz wziął ostatni czas i opłacało się: zdecydowanym i skutecznym wejściem pod kosz popisał się najlepszy z zielonogórskich nowosolan, Maciej Kucharek. Wyniku 60:59 nowosolanie pilnowali do końca meczu, a po ostatnim gwizdku sędziego zapanowała euforia wśród zwycięzców i kibiców. Pierwszy mecz w II lidze i pierwsze zwycięstwo, z bardzo silną drużyną, wymienianą wśród faworytów ligi i głównym pretendentem do awansu.