KOSZYKÓWKA. Gorzowianki w wielkim finale!

R.B
Koszykarki KSSSE AZS PWSZ wygrały w Polkowicach trzeci mecz z CCC i drugi rok z rzędu awansowały do wielkiego finału, gdzie będą walczyły o pierwszy w historii klubu złoty medal!

Przełożony o ponad tydzień z powodu żałoby narodowej trzeci mecz półfinału play-off był bardzo ciekawy i w końcówce dramatyczny. Mające nóż na gardle koszykarki CCC musiały wygrać, żeby przedłużyć szanse walki o awans do finału, gorzowianki zaś chciały podtrzymać znakomitą passę w tegorocznych rozgrywkach Ford Germaz Ekstraklasy, gdzie do tej pory przegrały tylko jedno spotkanie (w rundzie zasadniczej u siebie z Wisłą Kraków 77:78). Po pierwszej kwarcie był remis 17:17, po drugiej gospodynie wyszły na trzypunktowe prowadzenie 33:30. Bardzo ciekawa była trzecia odsłona, w której obie drużyny znakomicie grały w ofensywie i kibice zebrani w hali w Polkowicach co rusz obserwowali skuteczne akcje. W tej ,,wymianie ciosów'' minimalnie lepsze były gorzowianki, ale przed ostatnią kwartą nadal na prowadzeniu znajdowały się polkowiczanki, choć ich przewaga wynosiła tylko jeden punkt. Po celnym rzucie Sydney Spencer w 31 min. akademiczki wyszły jednak na prowadzenie 60:59 i był to przełomowy punkt spotkania, gdyż przyjezdne prowadzenia nie oddały już do końca spotkania.
- Jestem bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy i ponownie awansowaliśmy nie tylko do finału ligi, ale też do kolejnej eydcji Euroligi. Teraz wszystkie siły rzucimy na finał i nie ukrywam, że marzymy o mistrzostwie Polski - powiedział trener gorzowianek Dariusz Maciejewski.

CCC Polkowice - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 74:76 (17:17, 16:13, 26:28, 15:18)
CCC: Mieloszyńska 25 (5x3), Carter 14, Trofimowa 11 (3), Bobbitt 8 (2), Jeziorna 5 (1), oraz Babicka 9 (1), Bortelova 2, Pietrzak 0.
KSSSE AZS PWSZ: Anosike 16, Spencer 9 (1x3), Sapova 8 (2), Żurowska 8, Dźwigalska 4 oraz Richards 13, Kaczmarczyk 12 (1), Piekarska 4, Dureika 2.