Juniorzy Pogoni Świebodzin po meczu walki pokonują Sprotavię Szprotawa i zwycięsko kończą ligę [ZDJĘCIA]

Wiesław Zdanowicz
Końcowy mecz II ligi okręgowej juniorów Pogoń Świebodzin vs Sprotavia Szzprotawa Wiesław Zdanowicz
W niedzielę, 4 listopada, w drugiej lidze okręgowej A1 Junior Pogoń Świebodzin podejmowała wicelidera tabeli - Sprotavię Szprotawa. Obie drużyny przed bezpośrednim spotkaniem dzieliły tylko dwa punkty meczowe. W pierwszej części meczu utrzymywał się remis 1:1. Gola dla gości zdobył Krystian Linka, natomiast dla gospodarzy - Jędrzej Jakimowicz. W 31. min. Sebastian Stankiewicz strzelił na 1:2 dla Sprotavii. Sześć minut później Jędrzej Jakimowicz wyrównał na 2:2 z rzutu karnego. Przed zejściem do szatni na przerwę i po błędzie obrońcy Pogoni goście zdobyli prowadzenie 2:3. Bramkę zaliczył Tomir Kijowski. Po zmianie stron czerwoną kartką ukarany został zawodnik gości za faul na linii bramkowej i Jędrzej wyrównuje na 3:3 z kolejnego rzutu karnego. Po dobitce własnego uderzenia Kamil Pawlak w 67. min. na 4:3 dla Pogoni. Piątą bramkę zdobywa Patryk Nowak, a Jędrzej po raz kolejny wykorzystuje okazję i strzela na 6:3. Zespół trenera Patryka Podwyszyńskiego wywalczył tym samym awans do wyższej ligi rozgrywkowej. Więcej wiadomości w tygodniku papierowym „Dzień za Dniem” lub na www.prasa24.pl. Aktualny numer w każdą środę. Zajrzyj też na Facebooka https://www.facebook.com/dzienzadniem/;Dzień za Dniem