Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Była Roksana, jest Tancbuda. Niedługo rozbrzmi tutaj muzyka [ZDJĘCIA]

Natalia Dyjas
Przypomnijmy, że Tancbuda została zrealizowana dzięki funduszom z budżetu obywatelskiego.
Przypomnijmy, że Tancbuda została zrealizowana dzięki funduszom z budżetu obywatelskiego. Magda Weidner
O Tancbudzie, nowym budynku dla tancerzy w mieście, rozmawiamy z instruktorem, szefem szkoły hiphopowej Filipem Czeszykiem.

Zakończył się etap modernizacji Tancbudy. Co czeka na tancerzy w budynku?
To w ogóle jest wyjątkowe miejsce, nie tylko w skali miasta, ale też w ogólnokrajowej. Po pierwsze są to trzy sale w jednym budynku. Nie było czegoś takiego u nas w mieście do tej pory. Po drugie Tancbuda jest wykonana na naprawdę wysokim poziomie. Znajdują się w niej klimatyzowane sale, z odpowiednią wentylacją, z bardzo dobrą podłogą, z wytłumieniem budynku, tak że na zewnątrz nie będziemy uciążliwi dla mieszkańców. W Tancbudzie jest zrobionych naprawdę dużo wspaniałych rzeczy. Trzeba to po prostu zobaczyć! Ja bym mógł opowiadać godzinę o samych płytkach w łazience (śmiech).
Ile trwał remont Tancbudy?
Remont rozpoczął się pod koniec zeszłego roku, a zakończył 18 lipca. To było prawie niemożliwe do zrobienia, ale w siedem miesięcy udało się zakończyć modernizacje. Właścicielem tego budynku i inwestorem jest miasto. Miasto było też odpowiedzialne od początku do końca za przebieg całej inwestycji. W trakcie remontu, kiedy zostały odkryte ławy fundamentowe, których w zasadzie nie było, okazało się, że ten budynek będzie wymagał znacznie więcej takich podstawowych, czasochłonnych prac i termin końca remontu został przesunięty. Ze względu na stan techniczny tego budynku, który w zasadzie prawie się walił, bo zapadał się pod ziemię, remont musiał potrwać trochę dłużej. Ale że wszystko udało się zrobić w tak krótkim czasie, to firma remontowa, która wykonywała tam prace, naprawdę zasługuje na złoty medal.
Czy przewidują Państwo oficjalne otwarcie Tancbudy?
Oficjalne otwarcie wstępnie jest zaplanowane na 16 września. Teraz, po zakończeniu inwestycji, wnętrza wymagają lekkiej stylizacji. Potrzebujemy na to trochę czasu, żeby wszystko przygotować i żeby było widać, że SPOKO tam rezyduje, a nie, żeby ten budynek był całkiem anonimowy. Potrzebujemy też chwilę, żeby przygotować program artystyczny na rozpoczęcie. I planujemy, że 16 września będzie to idealny moment, chwila po Winobraniu, żeby zaprosić zielonogórzan do Tancbudy.
Kto będzie mógł skorzystać z całkowicie zmodernizowanego budynku?
Na pewno, jeśli chodzi o zajęcia organizowane przez stowarzyszenie, one będą miały tam zdecydowany priorytet. Naszych tancerzy jest tak dużo, że i tak się nie zmieścimy w tym budynku z własnymi zajęciami, ale jeżeli będą osoby chętne, które będą chciały korzystać z budynku, to na pewno będziemy otwarci. Wystarczy się do nas odezwać i wspólnymi siłami ustalimy jakieś zasady korzystania z tej przestrzeni. Już jesteśmy też wstępnie umówieni z władzami Szkoły Podstawowej numer 1, by dzieciaki mogły mieć tutaj zajęcia z wychowania fizycznego.
Życzę powodzenia i mam nadzieję, że ruszą Państwo już we wrześniu.
Na pewno!
Dziękuję za rozmowę.

_________________________________________________________________________________________
Zobacz także: Pokaz umiejętności tanecznych

źródło: STORYFUL/x-news

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto