Adamczak dowódcą 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej

Gen. bryg. Janusz Adamczak został nowym dowódcą 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Zastąpił gen. dywizji Mirosława Różańskiego, który złożył rezygnację.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
W czwartek, 17 listopada, w Żaganiu, w obecności ministra obrony Tomasz Siemoniaka, odbyło się uroczyste przekazanie dowodzenia.

Gen. bryg. Janusz Adamczak ma 47 lat i pochodzi z Poznania. W 2008 roku objął obowiązki dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie, a w październiku tego roku został skierowany do Afganistanu, gdzie pełnił służbę jako Zastępca Dowódcy Dowództwa Regionalnego Wschód ds. Koalicyjnych. Od stycznia 2010 roku Adamczak pracował na stanowisku szefa Zarządu Planowania Operacyjnego w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego.

Dotychczasowy dowódca gen. Różański pozostaje w dyspozycji szefa Wojsk Lądowych. Nie chciał wyjawić powodów swojej rezygnacji. Powiedział jedynie, że nie są ani rodzinne, ani zdrowotne. Według nieoficjalnych informacji "Polityki" przyczyną rezygnacji Różańskiego był konflikt pomiędzy nim, a jego bezpośrednim przełożonym - generałem Zbigniewem Głowienką, dowódcą wojsk lądowych.
∨ Czytaj dalej11 Lubuska Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagania, nazywana "Czarną Dywizją", to największy związek taktyczny w Wojsku Polskim. W jej skład wchodzą dwie brygady pancerne dysponujące m.in. czołgami Leopard, brygada piechoty zmechanizowanej wyposażona w KTO "Rosomak", dwa pułki przeciwlotnicze, jeden artylerii oraz dwa bataliony: dowodzenia i saperów.

Żołnierze "Czarnej Dywizji" uczestniczyli i uczestniczą w wielu misjach poza granicami Polski m.in. w Iraku, Afganistanie, Czadzie i Kosowie.

Szacunek dla przeszłości. Bal niepodległościowy z udziałem Czarnej DywizjiKomentarze (1)

avatar
avatar
Jarek - Busko Zdrój (gość)

Moje gratulacje Panie Generale, życzę samych sukcesów na nowym stanowisku,zdrowia i duuuuużo żołnierskiego szczęścia. Osobiscie jestem dumny, że mam takiego wspaniałego kolegę, awans Pana Generała odbieram jako uznanie za wybitne zasługi dla Sił Zbrojnych Naszego Kraju. Tą drogą składam wyrazy uznania i szacunku. Życzę dalszych sukcesów zawodowych w pełnionej słuzbie, a także aby trud tej służby dawał powody do dumy i zadowolenia, a w życiu osobistym wiele radości.

Wybierz kategorię